18:05, 04 Лютого 2023

Одеса без світла: у місто везуть генератори і газотурбінну електростанцію від США

Протягом доби в Одесу довезуть потужні генератори від Міненерго та газотурбінну електростанцію від США,  аби заживити критичну інфраструктуру та житловий комплекс, знеструмлені через аварію на підстанції.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляє в «Телеграм».

«Зараз основна мета — заживити критичну інфраструктуру та багатоквартирні будинки, опалення яких залежить від електропостачання. Доручив протягом доби завезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго. Також у місто мають перевезти газотурбінну електростанцію потужністю 25 МВт, надану нашими партнерами зі США», – зазначив Шмигаль.

Також прем’єр зазначив, що під час позачергового засідання Уряду доручив МЗС звернутися до Туреччини по додаткову підтримку у вигляді суден-електростанцій. Заразом, за його словами, ініціювали цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, за участі в. о. міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівника «Укренерго», представників Мінінфраструктури та інших міністерств і відомств.

«Сьогодні на Одещині сталася технологічна аварія на одній із високовольтних підстанцій, неодноразово пошкодженій внаслідок російських атак. В Одесі та прилеглих районах застосували аварійні відключення. Ситуація складна, масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення — зокрема критичної інфраструктури — неможливо», – написав Шмигаль.

Також прем’єр  зауважив, що в Одесі мають цілодобово працювати всі “пункти незламності”. А задля координації роботи у місто вирушили міністр енергетики та керівник «Укренерго».

3 лютого через масштабну аварію на підстанції без електрики залишилися три райони Одеси та частина Одеського району. Знеструмлені були об’єкти критичної інфраструктури, промисловість і побутові клієнти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: