16:28, 15 Червня 2021

Очисні споруди в Липлянах готують до капітальної реконструкції

Очисні споруди в Липлянах готують до капітальної реконструкції — активна фаза робіт з вивезенням мулу та реконструкції аеротенок закінчиться в першій декаді липня.

Про це інформують на сайті Луцькради.

“Ми знаємо, що проблема з неприємними запахами є комплексною. Вона задавнена та існує в місті тривалий час. До нас надходять скарги із сіл, які знаходяться не біля очисних споруд, зокрема з Підгайців. Разом з тим, не можемо відкидати, що наші очисні споруди є одним із джерел неприємного запаху. Вони збудовані у 1973 році і за цей час жодних капітальних чи серйозних поточних ремонтів там не проводилось”, — зазначив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк розповів, що в минулому році на підтримку та нормальне функціонування очисних споруд спрямовано дуже велику суму коштів — близько 10 мільйонів гривень, що фактично відповідає сумі інвестиційної програми комунального підприємства.

“Очисні споруди щодоби приймають та очищають 50 мільйонів літрів стічної води, яка надходить з Луцька та п’ятнадцяти навколишніх сіл. Вони потребують масштабної реконструкції. Зараз ми над цим активно працюємо. Залучили кошти інвестиційного банку. Також проводимо реконструкцію і підготовку двох коридорів аеротенок, ремонтуємо первинні та вторинні радіальні відстійники. Але найголовніша проблема на сьогодні — це залишки мулу, який накопичився за весь період експлуатації. Це великі об’єми. Останні десять років масштабне вивезення мулу було під питанням. Вивозили 8-10 тисяч кубічних метрів при потребі 40-50 тисяч. Усі мулові карти були перевантажені. У минулому році ми вивезли майже 60 тисяч тонн. Це фактично дворічний резерв. У цьому році плануємо вивезти близько ста тисяч тонн. Ми відпрацювали ланцюжок, щоб мул можна було утилізовувати правильним шляхом. Вивозимо його з мулових карт, щоб їх звільнити і далі приймати стоки. Далі мул віддаємо як добриво, щоб покращити урожайність”, — розповів директор КП “Луцькводоканал”.

Віктор Гуменюк також повідомив, що в минулому році вперше за 47 років провели очистку одного біологічного ставка. Вибрали 1,5 метра мулу, що дало кращу продуктивність роботи одного витоку. Цього року на всі етапи очистки розпочали додавати біологічні добавки, щоб максимально допомогти очисним спорудам справлятись з роботою та максимально призупинити викиди в атмосферне повітря.

Активна фаза робіт з вивезенням мулу та реконструкції аеротенок закінчиться в першій декаді липня.

Також КП “Луцькводоканал” залучило до роботи консалтингову компанію, яка займається проектуванням та очисткою, щоб правильно побудувати свою стратегію в підготовці до реконструкції очисних споруд.

Разом з цим акредитованою службою здійснюють щоденний системний моніторинг якості повітря в санітарно-захисній зоні, щоб бачити, чи викиди перевищують допустимі норми.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: