15:08, 21 Липня 2020

Очисні споруди «Луцькводоканалу» реконструюють за кошти Європейського інвестиційного банку

Очисні споруди КП «Луцькводоканал», які розташовані в селі Липляни, реконструюють за сприяння Луцької міської ради та кошти Європейського інвестиційного банку. Вартість капітального ремонту становитиме майже 11 мільйонів євро. Про це сьогодні доповів перший заступник директора КП «Луцькводоканал» Святослав Дмитроца під час оперативної наради, яка відбулась в режимі відеоконференції.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Метою проекту реконструкції є зменшення негативного екологічного впливу від діяльності КП «Луцькводоканал» на стан довкілля, підвищення якості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів, підвищення надійності роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення у Луцьку та покращення фінансового та технічного стану підприємства, шляхом оновлення основного виробничого обладнання й мереж із використанням сучасних енергоефективних технологічних рішень.

Комплекс очисних споруд будувався у три послідовні фази. Перший етап розпочав роботу в 1973 році із проектною потужністю у 40 тис. м3/добу. А вже після завершення і введення в експлуатацію третьої фази в 1979 році загальна проектна потужність становила 120 тис. м3/добу. Останніми роками очисні споруди приймають в середньому близько 44-45 тис. м3/добу стічних вод, із максимальним потоком у вологий період близько 75 тис. м3/добу.

За словами Святослава Дмитроци, більша частина з них фізично зношені, і потребують реконструкції. Решітки, пісколовки, аеротенки, система аерації, повітродувки, насоси, труби та металеві частини первинних та вторинних відстійників потребують заміни на нові, сучасні елементи.

За рік очисні споруди генерують близько 56,4 тисячі тонн (у розрахунку на нормативний вміст вологи 75-80 %) мулу. Коли вміст вологи в мулі падає до цього рівня, мул можна обробляти, як звичайний поверхневий ґрунт. Середній добовий обсяг сирого мулу, що перекачується на полігони/майданчики, становить близько 280350 м3/добу. До жовтня 2019 року на майданчиках комплексу було накопичено близько 636,1 тис. тонн мулу.

Відповідно до Свідоцтва лабораторного аналізу мулу Державною установою “Інститут охорони ґрунтів України”, мул КП «Луцькводоканал» відповідає вимогам Українського стандарту для використання у якості підготовки ґрунтів або добрива. На даний час підприємство працює над підготовкою документації для реєстрації осаду стічних вод в якості органічного продукту (добрива).

Одним з елементів реконструкції є цех доосушування мулу, який передбачає капітальну споруду з обладнанням для видалення вологи (центрифуги) з системою приготування та дозування флокулянта, теплиці для доосушування мулу та склад готової продукції.

На даний час на підприємстві працює група міжнародних консультантів. Їх задача – підготувати пакет документів для узгодження Європейського інвестиційного банку з метою підписання субкредитного договору. Вони вже підготували для узгодження з банком 8 технічних та економічних звітів. Ще два знаходяться на стадії розробки. Це – попередній проект та план закупівель з тендерною документацією. Крім того, до Міністерства фінансів України подано пакет документів для надання висновку про фінансову оцінку підприємства.

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт наголосив, що місто продовжує працювати в складних умовах карантинних обмежень. “Однак, це не знімає з нас відповідальності за ті завдання, які стоять перед нами та які ми маємо виконувати щоденно”, – підкреслив він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: