11:22, 10 Серпня 2018

Очільниця МОЗ розповіла про користь бігу та його вплив на тривалість життя

Щоденні пробіжки знижують ризик серцевих нападів та інсультів. 

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у “Фейсбук”.

«Хороша новина для бігунів! Дослідники, які аналізували стиль життя більш як 55 тисяч людей протягом 15 років, визначили – регулярні пробіжки продовжують життя на 3 роки», – зазначила Супрун.

Вона також зазначила, що не обов’язково бігати кілометрові дистанції. Мінімальна корисна доза фізичної активності становить лише 5–10 хвилин щодня у комфортному темпі.

За словами Супрун, для людей, які регулярно бігають, ризик смерті від серцевих нападів та інсультів знижується на 45 %, а передчасної смертності – на 30 %.

«Фізична активність – пігулка від багатьох хвороб і профілактика надмірної ваги. Водночас, чим нижчий рівень активності, тим вищий ризик смертності з будь-якої причини. Саме малорухливий спосіб життя є причиною близько 9 % передчасних смертей серед населення всього світу. Він займає 4-е місце після куріння, діабету та високого тиску. Тож намагайтеся все життя проводити в русі. Будь-яка мінімальна, проте регулярна фізична активність дуже корисна для здоров’я», – наголосила очільниця МОЗ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: