22:59, 11 Березня 2023

Обрали переможців Шевченківської премії

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка обрав переможців у номінаціях: “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво” та “Кіномистецтво”.

Про це комітет повідомив у «Фейсбук».

«Комітет, керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що лауреатами премії стали:

Калитко Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій «Орден мовчальниць»;

Компаніченко Тарас Вікторович, Бережнюк Максим Павлович, Данилейко Северин Володимирович, Крисько Ярослав Андрійович, Охрімчук Сергій Михайлович, виконавці гурту «Хорея Козацька» – за аудіоальбом «Пісні Української революції»;

Назаренко Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792-1883» у двох частинах;

Портніков Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років;

Цілик Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин»

У комітеті наголошують, що за результатами конкурсу комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проект відповідного Указу Президента України.

Список переможців Національної премії України імені Тараса Шевченка не опублікували на сайті Офісу Президента 9 березня у зв’язку із запровадженням додаткових номінацій премії для митців на час воєнного стану «За внесок у перемогу».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: