22:45, 06 Жовтня 2022

Обмін досвідом: як володимирські пожежники співпрацюють з литовськими колегами

4 жовтня перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук взяв участь у відеоконференції з представниками муніципалітету міської ради Расейняйського району та працівниками ДСНС. До конференції також долучились начальник Володимирського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області В’ячеслав Процюк та начальник відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Упродовж відеозустрічі з литовськими партнерами обговорили структуру та порядок організації роботи рятувальників обох громад, а також кількість виїздів на пожежі та надзвичайні ситуації протягом року, види рятувальних підрозділів. Саме на добровольчих формуваннях рятувальних підрозділів, їх функціонуванні у Володимирському районі та участі влади у створені та діяльності таких підрозділів найбільше наголошували в ході зустрічі.

Зазначалось, що у європейських країнах уже давно поширена практика добровольчих пожежних частин. Щороку кількість завдань для пожежних служб зростає. Однією з причин є глобальні зміни клімату, які більшою чи меншою мірою торкнуться кожної країни. Волонтерський аспект функціонування структур пожежно-рятувальної системи місцевого рівня у багатьох європейських країнах має ключове значення практично в усіх сферах: як з точки зору організації, фінансування, так і ефективності.

Як повідомив В’ячеслав Процюк, у Володимирському районі уже впроваджуються кращі європейські практики щодо розвитку місцевої пожежної охорони. Відтак, на території громад створюються добровільні пожежні формування, які за потреби долучаються до ліквідації різного роду надзвичайних подій, а також беруть активну участь у питанні навчання населення правилам безпеки життєдіяльності. До прикладу у Поромові добровольче пожежне формування налічує 30 осіб, а у селі Зимне – 25. Для порівняння у литовському місті Рассейняй серед добровольців близько 60 осіб.

На завершення пан В’ячеслав також зазначив, що у рамках міжнародного обміну передовим досвідом та з метою ознайомлення з роботою іноземних рятувальників є у планах і робочий візит до міста-партнера Рассейняй.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: