14:17, 22 Січня 2019

Новорічно-різдвяні свята у Луцьку пройшли насичено

Сьогодні, 22 січня, директор департаменту культури Тетяна Гнатів поінформувала учасників оперативної наради про проведені у грудні 2018 року – січні 2019 року новорічно-різдвяні свята у місті Луцьку.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Вона наголосила, що протягом грудня 2018 року – січня 2019 року заклади культури міста провели більше 300 новорічно-різдвяних заходів, участь у яких взяли близько 400 творчих колективів та окремих виконавців, в т. ч. більше 50 дитячих колективів закладів загальної освіти та мистецьких шкіл Луцька.

Програма заходів формувалася для осіб різних вікових категорій, однак головний акцент зробили на дітей та молодь Тому, уже традиційно, заходи розпочали бібліотечні заклади на початку грудня. У кожній бібліотеці діяли творчі майстерні за участю майстрів народної творчості, відбувалися майстер-класи з виготовлення новорічно-різдвяної атрибутики та вивчення колядок, зустрічі з фольклористами і етнографами.

Заходи у громадському просторі розпочалися 18 грудня засвіченням ялинок у мікрорайонах міста, продовжилися 19 грудня традиційною акцією «Миколай пам’ятає про всіх» біля пам’ятника св. Миколаю. Заходи організовані спільно з управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Театралізоване свято засвічення головної новорічної ялинки міста щороку відбувається 19 грудня і супроводжується низкою локальних культурно-мистецьких заходів. Цього ж дня на Театральному майдані презентовано арт-проект «Зимова казка». Також цьогоріч продовжили започаткований 2017 року проект «Вулиця різдвяних янголів», розширено межі проекту до вул. Сенаторки Левчанівської та збільшено кількість арт-об’єктів. Різдвяну ілюмінацію та сяючих янголів, розташованих на вулиці Лесі Українки, доповнено арт-об’єктами «Різдвяне дерево», інсталяціями «Крила» та серією мальованих янголів.

Учасниками 20 міського фестивалю вертепів «З Різдвом Христовим!» стали 12 творчих колективів, які представили лучанам та гостям міста театралізовані вертепні вистави. 40 творчих колективів взяли участь у традиційному фестивалі «Різдвяні піснеспіви», що впродовж дня 19 січня тривав у приміщенні Палацу культури. Близько 100 творчих колективів зібрав до гурту міжнародний етно-фестиваль «Різдво у Луцьку». Цього року фестиваль доповнено дійством для молоді «Зіркова Коляда», учасниками якого стали відомі музичні гурти «Флайза», «Рокаш», «Йорий Клоц». Традиційним завершенням фестивалю стала громадська акція «Спільна Коляда», під час якої усі присутні на Театральному майдані, представники влади, релігійних конфесій, учасники фестивалю долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Завдяки тобі!», склали шану і подяку захисникам України та разом з відомим гуртом «Хорея Козацька» виконали спільну колядку.

Завершаться новорічно-різдвяні заходи 26 січня Всеукраїнським фестивалем-конкурсом спортивного бального танцю «Різдвяні зірочки» у Палаці культури міста.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт наголосив, що усі заходи відбулися гарні та цікаво. За його словами, вдалося цьогоріч знову здивувати лучан цікавими атракціями. Він зазначив, що нині необхідно уже напрацьовувати цікаві ідеї для організації новорічно-різдвяних свят у 2020 році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: