23:14, 16 листопада 2023

Новітнє обладнання для автоматичного очищення стічних вод встановлять на двох каналізаційно-насосних станціях Луцька

Минулоріч КП «Луцькводоканал» втілило технологію автоматизованого механічного очищення стічних вод у процесі їх транспортування на очисні споруди, встановивши комплекти новітнього обладнання на одній із каналізаційно-насосних станцій (КНС) Луцька. Цього року нові автоматизовані решітки придбали ще для двох КНС.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Автоматизовані решітки призначені для очищення стічної води від сміття і крупних елементів, яких не повинно бути в стоках. Адже, на жаль, чимало споживачів продовжують викидати сміття в каналізацію у великих обсягах, хоча робити цього категорично не можна. Такі порушення не тільки призводить до забиття каналізації і незручностей для мешканців. Працівники підприємства змушені вручну вигрібати сміття зі стічних вод, що є фізично складно, витратно у часі й дуже неприємно. І саме новітні роботизовані решітки дозволяють усунути необхідність ручного вибирання сміття зі стоків.

Нова система показала успішний результат за час її використання на одній із КНС Луцька. Обладнання самостійно контролює весь потік сміття, яке поступає на КНС, також решітки автоматично очищають і забирають сміттєві відходи зі стічних вод. Сміття відбирається втричі більше і значно швидше. А отже стоки потрапляють на очисні споруди в значно кращому стані, якісно очищені від відходів.

Новітнє обладнання не тільки суттєво поліпшить якість стоків, які поступають на очисні споруди, але в цілому вдосконалить функціонування систем «Луцькводоканалу». Також воно вивільнить людей від складної і неприємної праці.

«Крім того, нові системи очищення стоків – це вкрай важлива технічна дія, яка сприятиме подальшій реалізації проекту реконструкції очисних споруд в селі Липляни. Ми повідомляли, що по цьому масштабному проекту вже проведено тендерні процедури і він наближається до стадії реалізації. Отож, попереднє очищення стоків украй важливе також і для успішної реалізації проекту реконструкції, про що було зауважено експертами ЄС.

Реалізація задуму стала можливою в результаті кропіткої, тривалої роботи КП «Луцькводоканал» над залученням коштів за системою фінансового лізингу. Придбання і встановлення автоматизованих решіток реалізується коштом підприємства, але саме через фінансовий лізинг вдалося залучити необхідний ресурс, щоб придбати обладнання, а потім поступово розраховуватися за нього. Цей лізинг став першим в Україні, який потрапив під державну програму 5-7-9, що суттєво знижує відсотки. Тому підприємство на досить хороших умовах залучило ресурси, завдяки яким буде встановлене сучасне обладнання. Загальний обсяг інвестицій за проектом складає близько 190 тисяч євро.

Нагадаємо також, що КНС, на якій встановили роботизовані решітки минулоріч, фактично працює в автономному режимі роботи і управління процесами, коли певну роботу і певні рішення впроваджує «штучний інтелект». Там встановили автоматичні решітки, автоматичну систему погодинного обліку енергоресурсів, систему автоматичного керування і диспетчеризації насосним обладнанням, а також сучасну систему автоматизації і контролю за якістю атмосферного повітря на території КНС. Усе це обладнання функціонує без втручання людського фактору.

Водночас споживачі послуг підприємства не повинні нехтувати правилами експлуатації каналізації – закликаємо не викидати сміття, засобів гігієни і залишків їжі в унітаз, адже це призводить до засмічення, забиття каналізації, виникнення аварійних ситуацій і погіршення стану систем водовідведення.

Спільними зусиллями, крок за кроком, ми можемо довести системи водовідведення Луцька до європейських стандартів якості», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: