19:09, 07 Лютого 2020

Нові дані про смертельний коронавірус: понад 31,5 тисячі хворих, 641 смерть

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 7 лютого 2020 року, у світі зареєстрували 31 549 лабораторно підтверджених випадків інфікування новим коронавірусом людини, у тому числі 641 випадок смерті.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Це під час брифінгу розповів в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

Він зазначив, що переважна більшість хворих є громадянами Китаю — 31200 осіб, інші хворі — це громадяни 24 інших країн.

Кузін також нагадав, що Україна 5 лютого отримала тест-систему для виявлення коронавірусу.

“Ми вже отримали тест-систему для виявлення нового коронавірусу. Вона закуплена за кошти держбюджету. Також ми сформувати додаткове замовлення до ВООЗ і очікуємо, що на наступному тижні до нас ще прибудуть близько 30 тест-систем, які будуть розподілені по регіонах України. Крім того, зараз ми ще формуємо додаткове резервне замовлення до США до Національного центру контролю та моніторингу за захворюваннями (CDC, Атланта). Ми очікуємо, що у нас буде одна або дві тест-системи для діагностування щонайменше 700 випадків на рівні держави, якщо в тому буде потреба”, — заявив очільник ЦГЗ, додавши, що термін придатності таких тест-систем складає два роки, тож їх буде достатньо для оперативного реагування держави.

Крім того, Кузін повідомив, що під час засідання оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, посадовці обговорили основні оперативні заходи, які планується провести на рівні держави.

“Також обговорили готовність областей країни до випадку занесення або можливо поширення нового коронавірусу на рівні держави, проговорено чіткий перелік заходів, який планується впровадити на національному рівні після схвалення розпорядження КМУ про заходи щодо запобігання занесенню, поширенню на території гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 року”, — заявив Кузін.

Найближчими днями оприлюднять план протиепідемічних заходів в країні, запевнив Кузін. Йдеться про створення відповідних регіональних планів протидії коронавірусу, виділення ресурсів для організації заходів з посилення поточної дезінфекції, а також про підготовку закладів охорони здоров’я для госпіталізації хворих або можливе перепрофілювання закладів охорони здоров’я.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: