08:44, 23 листопада 2021

Нова Зеландія вирішила змінити стратегію боротьби з коронавірусом

Влада Нової Зеландії ухвалила скасувати суворі карантинні обмеження з 3 грудня – країна переходить до нової стратегії боротьби з COVID-19.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє “Reuters”.

«Погана новина в тому, що штам Delta присутній тут і він нікуди не дінеться. Але Нова Зеландія готова здолати його завдяки високому рівню вакцинації та заходам безпеки, які включають систему адаптивного карантину та COVID-сертифікати», — заявила прем’єр-міністр країни Джасінда Ардерн.

За її словами, країна переходить до стратегії життя з коронавірусом як з ендемічним захворюванням.

Ардерн відзначила, що повністю вакциновані близько 83 % населення країни, а принаймні одну дозу отримали 88 % громадян. Раніше уряд Нової Зеландії обіцяв послабити карантин, коли цей показник сягне 90 %.

За нової системи, яку анонсувала очільниця уряду, регіони країни поділять на кольорові зони (зелену, жовту, помаранчеву та червону), відповідно до захворюваності та рівня вакцинації.

Раніше Нова Зеландія однією з перших запровадила суворі карантинні обмеження, включаючи локдаун у найбільших містах. Зараз це може допомогти країні якнайшвидше відновити економіку та сферу охорони здоров’я. Утім, її кордони залишаються закритими для світу.

Як повідомляв “Укрінформ”, у Новій Зеландії пройшли масштабні протести проти карантинних обмежень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: