17:25, 17 Червня 2018

Норвегія хоче посилити вимоги до мігрантів щодо вивчення мови

Уряд Норвегії хоче посилити правила щодо соціальних виплат іноземним громадянам, враховуючи в тому числі готовність вивчати мову країни.

Про це заявила міністр фінансів Сів Єнсен, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на “The Local”.

“Це вимога до іммігрантів, що вони повинні навчатися норвезькій мові, і вони повинні демонструвати справжню готовність це зробити. Не може бути такого, щоб просто здатися і жити на державне соціальне забезпечення”, — сказала Єнсен.

Міністр пропонує відмовитися від нинішньої норми, яка гарантує іммігрантам у Норвегії 600 годин уроків з норвезької мови та культури.

Класи будуть продовжуватись, але уряд хоче представити оцінку того, чи учасники досягли задовільного рівня володіння норвезькою мовою.

“Якщо ви залишите вступний курс і сидітимите вдома, а не працюватимите, тому що ваш норвезький не є достатнім, — тоді ми хочемо висувати вимоги”, — сказав міністр з питань інтеграції Ян Торе Саннер.

Саннер сказав, що уряд ще не вирішив, як буде встановлено і перевірено мовний стандарт.

“Ми працюємо над цим. Вам доведеться пройти тест, щоб ми бачили, наскільки добре ви знаєте норвезьку. Якщо досить добре, тоді у вас є один із найважливіших інструментів для отримання роботи”, — сказав Саннер.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: