15:59, 23 Квітня 2024

Німеччина закликає США надати Україні ще один комплекс Patriot

Уряд канцлера Німеччини Олафа Шольца наполягає на тому, щоб США поставили в Україну принаймні ще одну протиракетну систему Patriot, щоб допомогти закрити прогалину протиповітряної оборони на тлі посилення атак росією.

Про це повідомляє агентство «Bloomberg» з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням, передає «Укрінформ».

За словами співрозмовників агентства, кампанія тиску Берліна на свого трансатлантичного союзника є частиною скоординованих зусиль, спрямованих на те, щоб змусити партнерів по НАТО і ЄС посилити допомогу Україні у сфері протиповітряної оборони.

Цього тижня Німеччина також продовжуватиме тиснути на європейських союзників, в тому числі на Францію та Італію, щоб оцінити, що вони можуть надати.

Віце-канцлер і міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек, який нещодавно відвідав з візитом Україну, назвав «надзвичайно великою кількість безпілотників і ракет», націлених на Україну, і тому засоби ППО є однією з найбільш нагальних потреб поряд з артилерійськими боєприпасами.

«Якби американці могли надіслати нам системи Patriot, це б дуже допомогло», – сказав Габек у понеділок в інтерв’ю радіо Deutschlandfunk.

Німеччина закликала Європейський Союз і НАТО якнайшвидше посилити протиповітряну оборону України. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус і глава Міністерства закордонних справ Анналена Бербок започаткували спільну ініціативу та закликали треті країни переглянути свої можливості. Ініціатива обговорювалася минулого тижня на зустрічі голів МЗС країн G7.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц після завершення саміту ЄС 18 квітня заявив, що Україні потрібні щонайменше 7 систем ППО Patriot, одну з них надасть Німеччина.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: