08:14, 31 Травня 2022

Німеччина виділить 100 мільярдів євро на оснащення армії

У Німеччині урядова коаліція та опозиція досягли порозуміння щодо створення спеціального фонду в розмірі 100 млрд євро, який буде використаний у подальші роки для технічного оснащення Бундесверу (збройних сил Німеччини).

Як передає кореспондент «Укрінформу», про це заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у понеділок під час прес-конференції з приводу спеціальної зустрічі Європейської ради у Брюсселі.

“Для мене дуже важливо, що сьогодні також день, коли можна сказати, що в Німеччині буде створений спеціальний фонд для нашого Бундесверу. Пропозиція, яку я зробив одразу після початку війни, створити спеціальний фонд у розмірі 100 млрд євро, тепер отримає конституційну більшість у німецькому Бундестазі після того, як ми узгодили спільну пропозицію з основною опозиційною партією. Це важливо в ці часи”, – заявив Шольц.

За його словами, у цьому плані “Німеччина тепер зробить значно більший внесок у безпеку в Європі”.

“Ми будемо постійно витрачати більше грошей на наш Бундесвер. І ми зможемо також це зробити й тому, що ми запустили цей спеціальний фонд, який буде доступний нам упродовж наступних кількох років і з допомогою якого ми зможемо забезпечити, щоб Німеччина, пропорційно своєму розміру, також зробила внесок у спільну безпеку”, – заявив канцлер.

Раніше німецькі ЗМІ повідомили, що правляча коаліція у Німеччині, яка складається із Соціал-демократичної партії Німеччини, “Зелених” та Вільної демократичної партії, та опозиція у складі Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) узгодили правову основу для створення спеціального фонду для Бундесверу у розмірі 100 млрд євро. Переговори з опозицією були потрібні правлячій коаліції для того, щоб отримати дві третини голосів у парламенті для внесення відповідних змін до Основного закону.

Відповідно до планів, кошти зі спецфонду мають закрити великий дефіцит в технічному оснащенні німецької армії, що проявилося після початку російського масштабного вторгнення в Україну. Зокрема, планується закупити літаки, безпілотники, вертольоти.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про створення спеціального фонду на позачерговій сесії Бундестагу 27 лютого, через три дні після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Мета – зміцнити Альянс і обороноздатність Бундесверу. З його допомогою передусім мають фінансуватися багаторічні комплексні проекти з озброєння.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: