08:15, 29 Квітня 2022

Німеччина готуватиметься до можливої зупинки постачання газу з рф

Російський газ наразі продовжує надходити в Німеччину, але треба готуватися і до сценарію, якщо москва перекриє кран.

Про це канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив під час перебування в Токіо 28 квітня, передає «Укрінформ».

«Яке рішення з цього приводу ухвалить російський уряд, можна лише припускати. Але в цьому мало сенсу. До цього треба підготуватися», – сказав канцлер у відповідь на запитання, чи може росія після припинення постачання газу до Польщі та Болгарії зробити те саме по відношенню до Німеччини.

Шольц запевнив, що уряд «знає, що робити».

Глава уряду зауважив, що залежність від імпорту викопних ресурсів з рф є великою проблемою для багатьох європейських країн, включаючи Німеччину. Він запевнив, що «дуже рано, навіть задовго до початку війни», Німеччина почала працювати над пошуком рішення щодо зменшення такої залежності. Це, зокрема, дозволяє досить швидко, вже до осені, відмовитися від імпорту вугілля.

«Те ж саме буде і з газом; але це процес, який займає багато часу, тому що ми повинні побудувати нові термінали, щоб цей газ можна було імпортувати не тільки через трубопроводи з Норвегії та Нідерландів, але й завдяки суднам. Ми будемо споруджувати LNG-термінали дуже швидко і сподіваємося, що зможемо побудувати та запустити їх швидше, ніж будь-коли в Німеччині», – запевнив Шольц.

Він додав, що перебої із забезпеченням газом матимуть наслідки для економічної ситуації, через це досі не було запроваджено санкції на рівні ЄС.

Як повідомлялось, напередодні міністр економіки Німеччини, віце-канцлер Роберт Габек поінформував, що залежність від російського газу вдалося зменшити з 55 до початку війни до 35 % наразі. А також про те, що газові сховища заповнені наразі на 33,5 %.

1 квітня група «Газпром» припинила участь у своїй німецькій дочірній компанії і всіх її активах, через 3 дні Gazprom Germania GmbH була передана під опікунське управління Федеральному мережевому агентству Німеччини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: