08:44, 28 Березня 2022

Нерестова заборона на Волині розпочинається 11 квітня

За інформацією Інституту рибного господарства НААН на сьогодні існує висока вірогідність затримки нерестової активності у ранньо- та середньонерестуючих видів риб. Адже станом на середину березня температурний режим більшості водних об’єктів та фізіолого-екологічні показники, які характеризують перебіг процесів підготовки до нересту основних представників іхтіофауни відрізняються від середньобагаторічних.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Враховуючи вищезазначені рекомендації науковців та з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб, Управління Держрибагентства у Волинській області підготувало відповідний наказ про терміни весняно-літньої нерестової заборони у рибогосподарських водних об’єктах області:

– з 11 квітня по 30 травня 2022 р. – на річках та їх кореневих водах (руслові озера, ставки, заплави);

– з 11 квітня по 30 червня 2022 р. – на водосховищах;

– з 11 квітня по 10 липня 2022 р. – в придаткових водах річок (непротічні в меженний період озера, ставки, стариці русел).

Наказом Управління Держрибагентства у Волинській області від 23 березня 2022 року № 40 -О/Д основними місцями нересту водних біоресурсів на річках Волинської області визначили такі ділянки:

– заплава р. Стир урочище «Чебені» Рожищенської територіальної громади Луцького району;

– русловий ставок та заплави на р. Конопелька в межах с. Носачевичі Рожищенської територіальної громади Луцького району;

– заплава р. Стир урочище «Білі береги» поблизу с. Семки Колківської сільської ради (ТГ) Луцького району;

– р. Стохід із заплавами від с. Гулівка Повурської територіальної громади Ковельського району до с. Рудка-Червинська Прилісненської територіальної громади Камінь-Каширського району;

– старе русло р. Стир с. Підгайці Луцького району;

– нерестова ділянка «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району ;

–  нерестова ділянка «Старе русло» старе русло із заплавами р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;

– нерестова ділянка «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;

– заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади Володимир-Волинського району;

– заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади Володимир-Волинського району;

– заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади Володимир-Волинського району.

На інших рибогосподарських водних об’єктах (річки, озера, водосховища, штучні водні об’єкти) області нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.

У природно-заповідних фондах нерестовий період визначається згідно відповідного положення. У  НПП “Прип’ять – Стохід” нерест триває з 20 березня по 30 травня на річках та з 1 квітня по 20 травня на озерах. Відповідно до Положення Шацького НПП там нерест триває з 20 березня по 10 червня.

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.

Також нагадуємо, що в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву «період тиші». Згідно Закону України «Про тваринний світ», з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.

Окрім зазначеного, забороняється використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Волинський рибоохоронний патруль посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: