11:29, 06 Липня 2020

Недобросовісні забудовники у Луцьку сплатили лише 17 тисяч гривень штрафів

Загальна сума накладених штрафних санкцій за результатами перевірок становила 840,8 тисячі гривень, з них у добровільному порядку сплатили лише 17 тисяч гривень. Більшість виявлених порушень стосуються самочинного будівництва.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сьогодні під час позачергового засідання виконавчого комітету взяли до відома інформацію про здійснення перевірок на дотримання законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил та про виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності за I півріччя 2020 року.

За звітний період до Єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність до експлуатації об’єкта та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів було внесено 310 документів декларативного характеру, з яких:

повідомлення про початок виконання підготовчих робіт – 1;

повідомлення про початок виконання будівельних робіт – 82;

декларація про готовність до експлуатації об’єкта – 94;

декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованого об’єкта – 35;

дозвіл на виконання будівельних робіт – 17;

сертифікат про готовність об’єкта до експлуатації – 13;

повернення на доопрацювання декларації про готовність до експлуатації об’єкта – 10;

відмова у видачі дозволу – 12;

відмова у видачі сертифікату – 3;

повернення на доопрацювання повідомлень про початок виконання будівельних робіт – 11;

інші документи – 9;

повернення документів на доопрацювання становить – 12.5 %.

Видали 17 дозволів на виконання будівельних робіт, а саме:

капітальний ремонт (термомодернізація) Палацу учнівської молоді на вул. Шопена, 18, КЗ «Луцька музична школа № 1 імені Фридерика Шопена» вул. Наливайка, 10б, КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 11 – колегіум Луцької міської ради» вул. Наливайка, 10б, КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15» вул. Привокзальна, 5а, КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16» вул. Корольова, 7, КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17» вул. Щусєва, 10, КЗ «Навчально-виховний комплекс № 9», вул. Потапова, 30, КЗ «Луцька художня школа» вул. Ветеранів, 4, КЗ «Луцький навчально-виховного комплексу загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 24 – технологічний ліцей» вул. Станіславського, 52а, КЗ «Луцька спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву плавання» пр-т Президента Грушевського, 2а; капітальний ремонт будівлі онкохіміотерапевтичного відділення на вул. Тімірязєва, 1; капітальний ремонт приміщення амбулаторії № 3 та кабінетів № 228, № 229, № 313, № 314, загального коридору ІІІ-го поверху, туалетів І-го поверху комунального підприємства «Луцький центр первинної медичної допомоги» на п-ті Волі, 66А та інші.

Також видали 13 сертифікатів про готовність об’єкта до експлуатації, а саме:

реконструкція частини адміністративного приміщення під Центр надання адміністративних послуг на вул. Лесі Українки, 35;

будівництво багатоквартирних житлових будинків за адресами: вул. В’ячеслава Чорновола, 40, пр-т Перемоги, 34, вул. Прасолів, 2, вул. Цегельна, 28, вул. Івана Франка, 27, вул. Зацепи, 14, 16, 18, 20;

будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованим кафе, фітнес-центром та торгово-офісними приміщеннями на вул. Єршова, 9б;

реконструкція лабораторного корпусу під адміністративну будівлю з добудовою входу Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області на вул. Поліська Січ, 10; реконструкція центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 під амбулаторію на вул. Бенделіані, 7, приміщення магазину під торгово-офісний центр на пр-ті Молоді, 8г; та інші.

Законодавством передбачено плату за видачу сертифікатів про готовність об’єкта до експлуатації. До місцевого бюджету надійшло 125,7 тисячі гривень.

У І кварталі 2020 року здійснювались позапланові перевірки за результатами звернень громадян, перевірка достовірності даних, наведених у повідомленнях та деклараціях про початок виконання підготовчих або будівельних робіт та контроль за виконанням термінів дії приписів про усунення порушень у сфері містобудування.

У період з 01 січня по 10 березня 2020 року відділом було призначено 15 позапланових перевірок, з них: на 8 об’єктах будівництва було виявлено порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; на 1 об’єкті порушень виявлено не було, а 6 перевірок було проведено через відсутність суб’єкта містобудування на об’єкті будівництва, або через зупинення дії Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів № 219 від 13.03.2020 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю» призупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553. Таким чином відповідно до чинних вимог законодавства з 18 березня 2020 відділ не має повноважень для проведення позапланових перевірок на об’єктах будівництва.

Загальна сума накладених штрафних санкцій за результатами перевірок  складає 840,8 тисячі гривень, з них у добровільному порядку сплатили 17 тисяч гривень.

Переважна кількість правопорушень на об’єктах будівництва стосується факту самочинного будівництва.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: