23:00, 25 Березня 2023

«Небесний фотограф»: у Ковелі презентували фотовиставку загиблого на війні Максима Бурди

Спиняти мить через об’єктив. Фіксувати. Документувати. Робити миттєве — сталим. Це те, чим він володів бездоганно.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

24 березня у Ковелі відбулось відкриття виставки світлин Максима Бурди з позивним «Фотограф». За підтримки міської ради її організувала Марія Лукашук, з якою вони планували одружитися, але так і не встигли. Дівчина оприлюднила фото, зроблені коханим у воєнний період 2022-2023 років.

Подивитися фотографії та вшанувати пам’ять полеглого бійця прийшли представники влади, рідні, друзі, побратими, одногрупники та небайдужі мешканці громади.

Максим Бурда з перших днів повномасштабного вторгнення захищав Україну від ворога, спочатку у лавах тероборони, а потім у складі 3-ї Окремої Штурмової Бригади. Хлопець постійно допомагав волонтерам, вивчив тактичну медицину, правила ведення бою. Він був патріотом і готувався до захисту своєї країни. Його знали як сміливу, щиру, надійну і дуже добру людину. 24-річний Герой загинув 26 січня під час виконання бойового завдання в районі Бахмута на Донеччині.

«Коли стоїш тут, в оточенні цих фото, і дивишся на світлу посмішку Максима, то розумієш — при всьому трагізмі це — виставка про життя, безмежну любов до мами, коханої дівчини, побратимів, друзів рідного міста, яке він обожнював. Відчуття прекрасного не покинуло його на війні. Воно простежується на кожній світлині. Впевнений, що ця експозиція подорожуватиме й Україною, де все більше людей матимуть змогу побачити, яким був наш Герой», — сказав міський голова Ігор Чайка.

Планують організувати виставку фотографій Максима Бурди й у містах-партнерах Ковеля — американському Шамблі та польському Бжегу Дольному.

140 світлин різного формату увійшли до фотовиставки. Тут — побратими, навчання на полігонах, військова рутина, відпочинок, святкування Нового року, бойові завдання тощо.

Найбільше Максим хотів, аби його творчість жила. Майже два місяці знадобилося організаторам, аби втілити мрію Героя. Впродовж цього часу відбирали фото, давали їм назви, кадрували, технічно оформлювали, створювали макети, вносили правки. Кожна деталь тут несе свій особливий сенс.

Зі слів Марії, велику роль у житті її коханого відігравало число “24”.

“24 лютого розпочався його військовий шлях. Це також наша річниця. 24 березня ми відкриваємо його виставку, яка буде діяти до 24 квітня. Максим багато розповідав про свою мрію, до якої горіла душа. Для нього було важливо, щоб ця виставка відбулась навіть після смерті. Вірю, що Максим бачить, як ми ним пишаємось”, — розповідає дівчина.

Ділилися спогадами про Максима його друзі, одногрупниці. Всі кажуть, що світлішої, відданішої та добрішої людини не знали. Та не вірять, що Фотографа більше немає з нами.

На фотовиставці організували благодійний збір, частину коштів з якого перерахують у БФ “Янголи Азову”, що опікується пораненими, полоненими та їх родинами.

Ознайомитися із світлинами Максима, придбати його роботи можна в Галереї мистецтв до 24 квітня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: