09:13, 01 Травня 2023

«Не маю права здаватися»: волинська прикордонниця Аліна Паніна очікує з полону чоловіка та чотирилапих помічників

Кінологиня-прикордонниця Аліна Паніна провела в російському полоні п’ять місяців. Туди вона потрапила разом із своїм чоловіком, а також їхніми службовими собаками Сонею та Джесі.

Про це у «Фейсбук» повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

“Ранок повномасштабного вторгнення я зустріла у Маріупольському порту, де проходила службу. Разом зі своєю чотирилапою помічницею Сонею ми здійснювали огляд морських суден. Цей день я не забуду ніколи”, – розповідає Аліна.

В складі свого підрозділу прикордонниця вирушила на завод «Азовмаш», згодом відійшли на «Азовсталь», де тиждень захисники перебували під постійними обстрілами, а далі – полон. З Аліною завжди поруч були її чотирилапі помічники – Соня та Джесі.

“Я не могла їх залишити, адже це члени нашої родини. Вони не просто допомагали мені морально, а попереджали про небезпеку. З часом я помітила, що мої собачки перед обстрілами починали скавчати і ми знали, що на нас летять бомби”, – поділилася кінологиня.

Виходила з “Азовсталі” дівчина разом з чотирилапими оборонцями, з якими потрапила до рук окупантів.

“Нас привезли в Оленівку. Умови були жахливими, а день перебування там здавався за місяць. Найбільшою радістю було чути гавкіт свої собачок, яких тримали десь поруч з колонією. Ніколи не забуду те відчуття, коли нас вивозили звідти, а вони постійно гавкали. Там залишилась частина мого серця”, – з сумом пригадує Аліна.

В жовтні минулого року прикордонниця повернулася додому. Дівчина намагається забути пережитий жах і в цьому їй допомагає улюблена справа – кінологія. Після реабілітації Аліна відразу вийшла на службу, каже, що робота допомагає їй відволікатися і не думати про все, що їй довелося пережити.

“Зараз у мене нова помічниця Роксі, теж спанієль. Вона дуже лагідна та грайлива, нагадує мені мою Соню. З нею я опановую нові навики з пошуку наркотичних речовин, аби в парі охороняти кордон”, – розповіла прикордонниця.

Попри все, що пережила Аліна, вона не здається. Неймовірної сили духу дівчина, яка є прикладом мужності та героїзму, стійкості та відважності.

“Я не маю права здаватися та вірю, що мій чоловік та наші собачки повернуться додому, а Україна буде вільною та незалежною. Нас не зламати!”, – каже Аліна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: