09:16, 02 Серпня 2019

Назвали причини критичного обміління Світязя

У Луцьку провели нараду щодо збереження водних ресурсів області.

Про це повідомили на сайті Волинської ОДА.

На початку наради Олександр Киричук наголосив, що ситуація, яка склалася, є критичною та потребує негайного втручання.

“Є ряд причин, які пояснюють обміління водойм. Однак, я не отримав від обласного управління водних ресурсів жодних пропозицій щодо вирішення даної проблеми. Світязь цінний для області не лише як туристичний об’єкт та курорт, що наповнює бюджет. Він цінний ще й як унікальна екосистема загальнодержавного рівня. Тому ми повинні докласти максимум зусиль, аби зберегти озеро”, — зазначив Олександр Олексійович.

В обласному управлінні водних ресурсів кажуть, що одна з основних причин обміління — відсутність опадів та високі температурні показники повітря.

“Ми проводимо обстеження, регулювання водно-повітряного режиму, догляд — все, що від нас вимагається. Рівень води знижується в першу чергу через погодні умови. Окрім того, велика частка каналів знаходиться та балансах ОТГ, їх не прочищають. Держава не виділяла належного фінансування на ремонти шлюзів та водогінних споруд. Також потрібно збудувати регулюючі споруди, однак питання — в коштах”, — повідомив начальник управління Ростислав Кравчук.

У підсумку наради щодо збереження водних ресурсів області та належного стану утримання гідротехнічних споруд Олександр Киричук доручив управлінню водних ресурсів негайно підготувати план необхідних заходів для вирішення проблеми обміління водойм. Окрім того, представник президентської вертикалі на Волині запевнив присутніх, що звертатиметься до центральних відомств у Києві з метою отримання відповідного фінансування для порятунку озер волинського полісся.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: