15:38, 26 Вересня 2022

Навіщо потрібна англійська для студентів-медиків, і як її вивчити*

Для студентів медичних ВНЗ знання англійської мови спеціалізованої тематики є дуже важливим. Без використання професійної термінології, оборотів та стійких фраз буде непросто побудувати свою кар’єру в майбутньому. Англійська у медицині буквально відкриває нові шляхи для обміну досвідом, надає нові цікаві можливості. Тому не зайвим буде задуматися над питанням про те, як підвищити свій рівень спеціалізованої англійської мови.

Джерело: https://englishprime.ua/kursy-anglijskogo-dlya-medikov/

Чим відрізняється англійська в медицині від повсякденної

Англійська для студентів медичних ВНЗ справді має відмінності від загальної розмовної. Насамперед, у розмовній мові часто можна зустріти цікаві скорочення, безліч сленгових виразів.

Медичний варіант наповнений спеціалізованими словами та фразами. Він спрямований насамперед на те, щоб лікар міг на практиці спілкуватися зі своїми пацієнтами у форматі живого діалогу. Також до курсу медичної галузі іноземної мови обов’язково входить лексичний та граматичний матеріал. Навчання у цьому разі проходить з урахуванням реальних робочих ситуацій:

– огляд пацієнта;

– складання історії хвороби;

– призначення та пояснення курсу лікування, та ін.

При цьому до уваги береться спосіб мислення та менталітет громадян англомовних країн – зокрема, США та Британії.

Для чого потрібна англійська студентам медичних ВНЗ

Є багато причин для того, щоб студент медичного ВНЗ якомога раніше взявся за вивчення професійної медичної англійської. Ось основні:

– Велика кількість сучасної медичної літератури написана англійською. Вивчення книг мовою оригіналу дозволить уникнути можливих неточностей перекладу та втрати важливих деталей.

– Можливість отримати місце стажера за кордоном та тим самим підвищити власну кваліфікацію.

– Можливість роботи із закордонними пацієнтами у найпрестижніших клініках рідної країни і не лише.

– Написання власних медичних статей чи наукових праць, виставлення їх у міжнародний огляд.

– Знаходження «спільної мови» зі складною імпортною апаратурою.

Як студенту-медику покращити свою англійську

Непоодинокі випадки, коли англійська для студентів-медиків стає просто непосильним завданням. Відбувається це з тієї причини, що навчання у школі не дало їм достатнього рівня розуміння лексики та граматики. У такому разі приступити до вивчення спеціальних тем не вийде, доки не будуть освоєні загальні знання. Якщо досягнути хоча б середній рівень володіння мовою, можна рухатися далі. Є кілька способів підвищити рівень і приступити до вивчення медичної англійської.

Професійні онлайн- та офлайн курси

Групові заняття у мовній школі та індивідуальні уроки з репетитором. В обох випадках відвідування може бути як офлайн, так і онлайн.

Записуючись до школи, потрібно врахувати, що тепер доведеться підлаштовуватися під розклад протягом усього курсу. Не менш важливо, щоб провели тест, за результатами якого розподілять групи відповідного рівня. Мовні курси офлайн-формату коштуватимуть трохи дорожче. Про деталі можна дізнатись, ознайомившись, як відбувається, наприклад, курс English Prime.

Якщо говорити про репетитора, плюсів тут для багатьох студентів значно більше. Розклад завжди можна підкоригувати, вся увага викладача буде приділена лише одному клієнту, можна буде займатися будь-де, як і регулювати інтенсивність занять.

Безплатні навчальні ресурси

Одне з найкращих рішень для розвитку професійних навичок – навчальні сайти. Наприклад, це корисні тематичні статті на сайтах мовних шкіл, спеціальні вправи та тести, пов’язані з медициною. На особливу увагу заслуговують сайти-словники для активного поповнення словникового запасу.

Тематичні подкасти та відео англійською

Подкасти – зручний матеріал, адже їх можна прослуховувати будь-де. Хоч удома під час прибирання, хоч на прогулянці чи дорогою додому. Подкасти на медичну тематику легко знайти під будь-яку спеціальність.

Не варто виключати з цього списку відеоролики. Причому це можуть бути не лише тематичні канали на “YouTube”. Не варто списувати з рахунків серіали та фільми про лікарів. Зрозуміло, дивитися їх краще в оригіналі із субтитрами. Адже це наочна демонстрація професійних діалогів та живого спілкування з пацієнтами.

Спеціальні підручники з англійської для медиків

Зрозуміло, що матеріал буде неповним без згадки навчальних посібників для читання. Сьогодні в інтернеті достатньо підручників і закордонних, і україномовних авторів. Бажано обирати сучасні видання зарубіжних укладачів, щоб отримувати найактуальнішу інформацію. Знайти можна підручники для:

– лікарів;

– медсестер;

– фармацевтів.

Також у достатку книг із вивчення загальної медичної термінології. Таким чином, сьогодні є безліч можливостей розвивати свої професійні навички. Важливо тільки підібрати потрібний.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: