09:13, 10 Квітня 2023

Навчали інструктори з Фінляндії: у ЛНТУ випустили сержантів

Впродовж двох тижнів у Луцькому національному технічному університеті 39 волинських військових, серед яких студенти військової кафедри ЛНТУ, пройшли навчальний курс «Підготовка українських військових за курсом командира бойової групи». Випускників привітав голова Волиньради Григорій Недопад.

Про це повідомили на сторінці Волинської обласної ради у “Фейсбук”.

Інтенсив проводили інструктори з Фінляндії — офіцери запасу, старшини та легіонер. Після завершення курсу кожен із його слухачів отримав відповідний сертифікат. Основна мета – навчити слухачів ухвалювати аналітичні рішення на основі наявних чи нових фактів. Курсанти опановували навики лідерства за методом навчання на практиці.

Організатором цих військових навчань став народний депутат України Вячеслав Рубльов. Ще на початку повномасштабного вторгнення він запросив на Волинь литовця Гінтаутаса Маурікаса, очільника литовської волонтерської організації “Lukšų vyrai”. Волонтери цієї структури — військовослужбовці у минулому – розпочали тренування волинських добровольців. За рік своєї роботи їхні навчання пройшли понад п’ять тисяч учасників добровольчих батальйонів та військових структур.

«Я щиро вдячний нашим закордонним друзям-інструкторам, адже вони допомогли підготувати нинішніх і майбутніх захисників нашої держави. Вони вчать тактиці, обороні, наступу, вчать ухвалювати рішення в критичних ситуаціях і найголовніше – вчать зберігати життя своїх побратимів, — зауважив Григорій Недопад. – Я переконаний, що така співпраця буде продовжуватись і надалі, бо завдяки таким навчанням наші військові стають сильнішими, а отже сильнішою стає й Україна».

Григорій Недопад відзначив подяками обласної ради за особистий внесок у проведення навчального курсу для підготовки сержантів взводів та рот двох інструкторів з Фінляндії.

Народний депутат вручив литовському другу України Гінтаутасу Маурікасу за вклад в обороноздатність України нагрудний знак «За сприяння війську» від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та нагороду від Міністерства оборони України. Крім того, він відзначив полковника фінської армії у відставці Еріка Леппяярві, який проводив курс командира бойової групи та трьох іноземних інструкторів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: