15:01, 14 Серпня 2023
Науковці ВНУ оцінили сучасний екологічний стан річки Луга
10 серпня у Володимирській міській раді відбулася зустріч Володимирського міського голови Ігоря Пальонки, начальника управління інфраструктури Ігоря Возного з представниками Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.
До Володимира прибули ректор навчального закладу Анатолій Цьось та в.о. завідувача кафедри екології та охорони навколишнього середовища Володимир Радзій, керівник проекту «Оцінка сучасного екологічного стану р. Луга в межах м. Володимир». Цю науково-дослідну роботу університет виконав на замовлення управління інфраструктури виконавчого комітету Володимирської міської ради.
У ході досліджень провели польові роботи щодо вивчення геоекологічних особливостей території, здійснили оцінку якості води у Лузі, на основі даних дистанційного зондування оцінили стан русла річки та рослинності, опрацювали видове біорізноманіття флори та фауни від шистівського мосту до села Федорівка.
Передаючи міському голові звіт про виконану роботу, Володимир Радзій звернув увагу, що аналіз проводився на основі картографічного матеріалу більш ніж за сто років – з метою побачити спотворення русла. Для цього використали і наклали одна на одну карти 1914, 1933, 1987 і 2022 років, що дало виявити місця, де річка підступає під житлові споруди і де руйнуються її береги.
«З часом виникнуть проблеми щодо підтоплення житлової забудови», – сказав Володимир Радзій, вказуючи на проблемні місця, та рекомендував планувати заходи щодо реконструкції русла та прибережної території з метою запобігання руйнування берегів, можливого підтоплення та створення умов для розвитку рекреаційної привабливості річки та її заплави.
У звіті ідеться також про те, що загалом на дослідженому відтинку Луги зареєстрували 80 видів тварин, серед них немає видів, занесених до Червоної книги України та пп. 4 і 6 Бернської конвенції.
Флора рослин річки становить 119 видів. Відмітили інтенсивні процеси природного заростання русла, що уповільнює течію, сприяє накопиченню мулу, зміні видового складу рослин. На ділянках масового скупчення відпочивальників спостерігається зникнення окремих типових прибережно-водних видів рослин тощо.
Визначення рівня якості води за індексами Вудивісса та Майєра доводять, що є незначне забруднення, загалом на окремих ділянках вода має або задовільний, або добрий екологічний стан своєї якості.
Володимирський міський голова Ігор Пальонка подякував за проведені дослідження та висловив сподівання на подальшу співпрацю з Волинським національним університетом.
Залишити відповідь