08:43, 10 Липня 2020

НАТО розробляє нову концепцію стримування й оборони Євросоюзу

Враховуючи характер загроз, які лише загострилися після кризи коронавірусу, НАТО розробляє нову концепцію стримування й оборони для Євроатлантичного простору, яка має посилити спроможності Альянсу та зміцнити трансатлантичні зв’язки.

Як пише “Укрінформ”, про це у четвер під час віртуальної дискусії щодо розвитку співпраці між ЄС і НАТО, яка відбулася в рамках Оборонного форуму ЄС у Вашингтоні під егідою Бруклінського інституту, заявив заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане, передає прес-служба Північноатлантичного Альянсу.

“Ми працюємо над новою концепцією, під назвою “Стримування та оборона для Євроатлантичного простору”. Вона буде першим всеосяжним документом, у всіх просторах, на всіх напрямках на 360 градусів навколо, включаючи космос, гібридні та кібернетичні загрози, включаючи нові технології та більш традиційні загрози. Вона буде втілена в оперативні заходи НАТО, і враховуватиме досвід наших друзів з ЄС. Дублювати одне одного, — це не є добра ідея. Тому, якщо НАТО робить щось добре, Євросоюз має доповнювати наші дії”, — сказав заступник Генерального секретаря НАТО.

Він зауважив, що ідея створення такої концепції була ухвалена міністрами оборони країн НАТО, і робота розпочалася за активної участі начальників штабів та військових експертів за підтримки Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі.

Мірче Джоане висловив переконання, що жодна з країн-союзниць у сучасних умовах не може самотужки знайти достатню відповідь на виклики, що постають у сфері безпеки, саме тому міцні трансатлантичні зв’язки набувають особливого значення.

НАТО і ЄС глибоко пов’язані одне з одним, оскільки 22 європейські країни є одночасно членами НАТО і членами ЄС, 90 відсотків європейського населення проживають на територіях країн НАТО. В цих умовах, ЄС і НАТО мають бути сумісними в аналізі та реагуванні на загрози, які постають перед обома структурами.

“Історія ніколи не зупиняється, глобальна конкуренція посилюється, підйом Китаю є вже фактом, і Росія, яка є агресивною, як ніколи, намагається зруйнувати Захід політично. Посилюється змагання у космосі, виникають нові технології, які зміщують світові центри сили. Тож ми не можемо не інвестувати в оборону, оскільки оборона є передумовою для миру”, — зауважив представник НАТО.

Він наголосив, що Євросоюз не є оборонною структурою. Водночас, він може багато зробити у розвиток спроможностей європейських союзників по НАТО та внести суттєвий внесок у розподілення фінансового навантаження, що пов’язано із підтриманням належного рівня безпеки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: