17:19, 16 Червня 2020

НАТО не відповідатиме дзеркально на розгортання ракетних ядерних систем РФ

Розгортання Росією нових ракетних ядерних систем є викликом, який примушує НАТО зміцнювати систему ядерного стримування, але Альянс не має наміру дзеркально відповідати на дестабілізуючу поведінку Росії.

Про це у вівторок під час прес-конференції заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Ми обговоримо наслідки розгортання Росією нових ракет, які спроможні нести ядерну зброю. Розгортання Росією ракетних систем SSC-8 призвело до руйнації Договору про ракети малої і середньої дальності (ДРМСД) минулого року. Відтоді Росія модернізує власні ракетні спроможності, включаючи розробку гіперзвукової зброї. Я очікую, що міністри оборони погодять суттєвий і збалансований пакет політичних і військових заходів у відповідь», – зазначив Столтенберг.

Він зауважив, що така відповідь означатиме зміцнення спроможностей НАТО у протиракетній обороні, кілька країн НАТО вже оголосили про значні інвестиції в розвиток відповідних протиракетних систем. НАТО, за словами керівника Альянсу, продовжуватиме розвиток інших оборонних спроможностей, включаючи розробку бойового літака 5-го покоління. Відповідно до нових викликів буде скорегована програма військових навчань та діяльність розвідувальних структур.

Як зазначив генсек, під час зустрічі міністри оборони країн-союзниць обговорять ці нові виклики та реакцію на них у форматі Групи ядерного планування НАТО.

«НАТО не буде дзеркально відповідати на дестабілізуючу поведінку Росії. Ми не маємо наміру розгортати нові ядерні ракети наземного базування в Європі», – наголосив Столтенберг.

Він окремо підкреслив – Північноатлантичний Альянс залишається відданим ефективному контролю за зброєю, роззброєнню та нерозповсюдженню, які продовжують розглядатися як ключовий елемент євроатлантичної безпеки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: