21:23, 07 Квітня 2022

Наталії Грабарчук вручили посвідчення Почесного громадянина Володимира

7 квітня секретар міської ради Іван Юхимюк вручив Наталії Назарівні Грабарчук офіційний документ, який посвідчує звання  «Почесний громадянин міста Володимир». Рішення присвоїти це звання депутати міської ради ухвалили в кінці минулого року, проте через стан здоров’я племінниці історика та археолога Олександра Цинкаловського, особисто привітати її не було змоги.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Наталія Назарівна – живий свідок історії міста першої половини ХХ століття. Вона народилась у родині місцевих інтелігентів і була особисто знайома з багатьма відомими жителями тих часів – Річинськими, Кримськими, Більдіними, Березовськими та іншими непересічними особистостями, які творили історію у міжвоєнний та повоєнний часи.

Як і її відомий дядько, Наталія Грабарчук змалечку цікавилась історією рідною краю, тож завдяки її численним краєзнавчим працям та спогадам, вдалось відкрити багато цікавих сторінок з історії міста та його жителів. На основі спогадів старожилки ДІКЗ «Стародавній Володимир» видав книгу «Сім вечорів з Наталією Грабарчук-Цинкаловською».

Свого часу Наталія Грабарчук була ініціатором проведення першої конференції, присвяченої Олександру Цинкаловському у Володимирі, створення музею у міській гімназій та багатьох інших хороших ініціатив.  Пані Наталія також стала першим лауреатом обласної краєзнавчої премії імені О.Цинкаловського.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: