15:59, 19 Січня 2022

Насичення благодаттю та занурення у холодний Стир: у Луцьку відзначили Водохреще. ФОТОРЕПОРТАЖ

Оздоровлення від нечистої сили, що викликає хвороби та крижана купіль: у Луцьку відзначили свято Хрещення Господнього.

Тисячі лучан 19 січня відвідали літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі та стояли у чергах на соборному майдані, аби отримати свячену воду.

З вітаннями та проповіддю до прихожан звернувся митрополит Луцький та Волинський Михаїл.

Він наголосив, що нічого нечистого у царство небесне ввійти не може. Лише людина чиста від гріха може наслідувати царство небесне.

«Ми бачимо наслідки не лише від першого гріхопадіння Адама і Єви, а й наслідки нашого щоденного гріха. Ми хворіємо, тяжко хворіємо, ми смертні, але закон, написаний на скрижалях нашого серця говорить про безсмертя наше. До природної стихії, якою є вода, у нас особливе ставлення не лише тому, що ми спраглі і хочемо пити. Сьогодні споживаючи цю йорданську воду, ми її називаємо Йорданом. З якого б джерела вона не була, ми її сприймаємо як освячену благословенням Господа нашого Ісуса Христа, ім’я якого ми закликаємо при звершенні чину освячення води. Ми просимо, щоб Христос освятив цю воду, щоб вона оздоровила нас, прогнала всяку нечисту силу, яка навколо спокушає нас, у тому числі, вражаючи нашу фізичну природу, викликає хвороби та скорботи», – звернувся владика до вірян.

Митрополит зауважив, що віруюча людина споживає освячену воду на своє оздоровлення, очищення, підбадьорення та насичення благодаттю Святого Духа.

Після завершення літургії хресна хода вирушила Театральним майданом та проспектом Волі до центрального міського пляжу, де Михаїл здійснив освячення вод Стиру. Після молитви охочі лучани занурювалися у холодні води Стиру, а зігрітися на березі можна було гарячим кулешем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: