10:13, 04 Грудня 2021

Наступний рік на Волині хочуть визнати роком УПА

Ці та інші питання обговорювали під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Найперше депутати погодили кандидатури виконувачів обов’язків директорів двох закладів –Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Люблинецького ліцею. Так, обов’язки керівника ЦНТТУМ буде виконувати Оксана Філіпчук, а ліцею – Дмитро Матвіюк.

Під час засідання комісії депутати також схвалили відзначення ювілею створення Української повстанської армії та дня народження Степана Бандери. Обранці громади вирішили визнати 2022-ий роком Української повстанської армії. Так, до 80-ї річниці утворення УПА депутати пропонують приділити більше уваги вивченню історії визвольного руху. Такий проект рішення зініціював перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Депутатка обласної ради Валентина Магурчак запропонувала розробити перелік заходів до річниці УПА та дня народження Степана Бандери. Крім іншого, він має містити проведення наукових та краєзнавчих конференцій.

Члени профільної комісії також внесли зміни до регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018-2022 в частині забезпечення функціонування спортивного відділення Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти». Нагадаємо, на його базі створять спортивний ліцей. Повноцінно функціонувати він буде з 1 вересня 2022 року, тут навчатиметься близько 200 дітей. У змінах до програми передбачені видатки на харчування та проживання дітей впродовж 4 місяців, а також на проведення навчально-тренувальних зборів та участь у змаганнях.

Окрім того, до членів комісії звернувся голова Затурцівської громади з проханням допомогти у розробці проектно-кошторисної документації на реставрацію музею В’ячеслава Липинського. Зазначається, що в музеї тече покрівля, стіни вкрив грибок, збирається волога і у підвалі.

«Вирішити це питання коштом обласного бюджету важко через обмежені можливості,  – зазначив депутат Андрій Бокоч. – Якщо лише на проектно-кошторисну документацію потрібно 500 тис. грн., то ремонт приміщення обійдеться у десятки мільйонів. Тому варто шукати варіанти з грантовими проектами та державним бюджетом».

Крім того, громада просить посприяти у вирішенні питання із реконструкцією пам’ятника В’ячеславу Липинському, зокрема відтворити у карбованій міді тимчасову модель, яка зараз встановлена на могилі державного діяча, доповнити скульптуру пілонами та облагородити постамент гранітними плитами. Орієнтовна вартість об’єкта – 400 тис. грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: