17:28, 30 Березня 2019

Настоятель громад УПЦ у двох селах добивався через суд, щоб в ЄРДР внесли дані про захоплення храмів

7 березня 2019 року рішенням Луцький міськрайонний суд задовольнив скаргу настоятеля Свято-Успенського храму УПЦ села Шепель та Веселе Луцького району протоієрея Миколи Іллюка, котрий звернувся до суду через бездіяльність прокурора Волинської області.

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

Ще 4 лютого 2019 року, після того, як представники ПЦУ заявили свої претензії на храм у Шепелі, священик повідомив прокуратуру про здійснення групою осіб правопорушення, що передбачаються статтями: 161 КК України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками); 178 КК України (Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків); 179 КК України (Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь); 180 КК України (Перешкоджання здійсненню релігійного обряду); 295 КК України (Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку); 296 КК України (Хуліганство); 341 КК України (Захоплення державних або громадських будівель чи споруд); 356 КК України (Самоуправство); 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем); 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

Відповідно, рішенням суду уповноважені на внесення даних до ЄРДР особи були зобов’язані прийняти заяву Миколи Іллюка та внести необхідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати слідство.

За словами Миколи Ілллюка, прихильники ПЦУ “заволоділи й другим приходом”, настоятелем котрого він є. Захоплення Свято-Успенського храму УПЦ села Веселе, згідно з повідомленням священнослужителя прокурору Волинської області, відбулось 6 березня.

“Представники ПЦУ заволоділи храмом через підроблені підписи невстановлених осіб та їх незаконні збори, демонтувавши завіси з храмових дверей. Микола Іллюк звернувся до прокурора 12 березня, однак його повідомлення не було внесене до ЄРДР. 15 березня 2019 року Луцький міськрайонний суд також задовольнив другу скаргу священика та зобов’язав уповноважених осіб внести його повідомлення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати вести слідство”, — йдеться у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, громади сіл Шепель та Веселе Луцького району перейшли до ПЦУ. Прихильники ж Московського патріархату збираються у молитовних кімнат житлових будинків. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: