20:18, 02 Березня 2020

Наскільки Волинь готова до боротьби з коронавірусом

Обласна державна адміністрація відповіла на депутатське звернення депутата обласної ради Володимира Кучера щодо готовності області до боротьби з коронавірусною інфекцією.

Про це повідомляють на сайті Волиньради.

«Відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, на виконання Національного плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, на 2020 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2020 р. № 93-р, наказу МОЗ України від 24 січня 2020 р. № 185 “Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)” (далі – Наказ), розпорядження голови обласної державної адміністрації від 13 лютого 2020 року № 68 “Про тимчасову обласну протиепідемічну комісію” та з метою мінімізації наслідків поширення зазначеного захворювання серед населення області розроблено ряд заходів.

Наказом управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації госпітальною базою для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-2019, визначено КП “Волинська обласна інфекційна лікарня” Волинської обласної ради. Утворено дві спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги для транспортування та надання екстреної медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-2019 (відділення м.Луцьк та м.Ковель). Бригади забезпечено необхідним медичним обладнанням, медикаментами, виробами медичного призначення, дезинфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту відповідно до вимог Наказу. З медичним персоналом спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги проведено додаткові заняття з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-2019. Визначені спеціалізовані бригади забезпечуватимуть госпіталізацію осіб з підозрою на випадок COVID-2019 із закладів охорони здоров’я області до госпітальної бази – КП “Волинська обласна інфекційна лікарня”, вагітних (породіль) – до КП “Волинський обласний перинатальний центр”. Транспортування хворого проводитиметься спеціалізованим транспортним засобом, укомплектованим необхідними засобами індивідуального захисту (ізоляційними халатами або костюмами біозахисту, респіраторами класу захисту не нижче FFP2, захисними окулярами, рукавичками медичними нітриловими та масками медичними (хірургічними).

КП “Волинська обласна інфекційна лікарня” та КП “Волинський обласний перинатальний центр” забезпечені виробами медичного призначення, необхідними для роботи з пацієнтом, який підлягає визначенню випадку COVID-2019, згідно з додатком 3 до Рекомендацій щодо дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-2019, затверджених Наказом. У закладах наявні одноразові ізоляційні халати 3, 4 рівнів – 45 піт.; респіратори класу захисту FFP2 і вище – 200 шт.; маски медичні (хірургічні) одноразові – 167 тис шт.; захисні окуляри та щитки – 45 шт.; рукавички нітрилові – 10 тис. шт. Для ізоляції осіб з підозрою на коронавірус наявні ізольовані бокси, обладнані відповідною вентиляцією, а також у КП “Волинська обласна інфекційна лікарня” – окреме відділення інтенсивної терапії.

КП “Волинська обласна інфекційна лікарня” здійснюватиметься:

–    термінове інформування ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” та управління охорони здоров’я облдержадміністрації про виявлення осіб, які відповідають визначенню випадку COVID-2019, шляхом надання оперативного (екстреного) повідомлення за формою 058/о, затвердженою наказом МОЗ України від 10.01.2006 № 1, не пізніше 4 годин з моменту виникнення таких випадків;

–    можливість відбору зразків матеріалів від особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-2019, відповідно до Інструкції щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів (додаток 1 до Рекомендацій щодо дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID- 2019, затверджених Наказом) з обов’язковим заповненням форми 204/о “Направлення на мікробіологічне (бактеріологічне, вірусологічне, паразитологічне) дослідження”;

–    доставка відібраних зразків матеріалів до вірусологічної лабораторії ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” відповідно до вимог пакування Р650 для інфекційних субстанцій UN 3373 категорії В;

–    лікування пацієнтів відповідно до Клінічного ведення пацієнтів, які відповідають визначенню випадку COVID-2019 (додаток 2 Рекомендацій, затверджених Наказом);

–    виконання положень Профілактики інфекцій та інфекційного контролю під час надання медичної допомоги пацієнту, який підлягає визначенню випадку COVID-2019 (додаток 4 до Рекомендацій, затверджених Наказом).

В інфекційних відділеннях спеціалізованих закладів охорони здоров’я області та КП “Волинська обласна інфекційна лікарня” до 10.02.2020 року проведено додаткові навчання медперсоналу з питань відбору біоматеріалу від осіб, які відповідають визначенню випадку COVID-2019, його упакування та транспортування для дослідження у вірусологічну лабораторію ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Працівники комунальних некомерційних підприємств, закладів охорони здоров’я області дотримуються виконання вимог Наказу, Регіонального плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Волинської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, на 2020 рік, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.02.2020 № 68. У закладах розроблено маршрути пацієнта, алгоритми дій лікаря, епідеміолога, лаборанта при підозрі на гостре респіраторне захворювання, спричинене COVID-2019. Проведено додаткові заняття з медичним персоналом з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-2019. Переглянуто та відкориговано плани дій та схеми оповіщення у випадку виявлення хворого або підозри на захворювання особливо небезпечними захворюваннями.

Керівникам закладів охорони здоров’я області для використання в роботі та розробки алгоритмів дій працівників направлено алгоритми дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-2019 та рекомендації для населення, надіслані листом ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” від 06.02.2020 № 468. У разі звернення осіб, які відповідають визначенню випадку COVID-2019, забезпечиться негайна ізоляція з транспортуванням до госпітальної бази. Спеціалізовану бригаду екстреної медичної допомоги для транспортування до госпітальної бази можна буде викликати за телефоном 067 361 11 45 та 103.

З метою оперативного отримання термінових повідомлень із закладів охорони здоров’я області, заклади забезпечені інформацією щодо контактних даних осіб ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” на відповідних адміністративних територіях.

За даними статистичної звітності, у 2019 році в області зареєстровано 12 випадків грипу (в Україні понад 16 тисяч). Станом на сьогодні у 2020 році в області зареєстровано 75 випадків грипу (у Горохівському, Луцькому, Володимир-Волинському, Маневицькому, Ківерцівському районах та м.Луцьку). У 21 хворого діагноз грипу підтверджено лабораторно, з них у 16 випадках – грип А, у 5 – грип В. У тому числі за даними лабораторного центру, у двох хворих (дитина 10 років та жінка 48 років) з Маневицького району отримано позитивні результати, визначено вірус грипу типу A(Hl)pdm09.

Зареєстровано два летальних випадки від ускладнень грипу типу A(Hl)pdm09, що підтверджено методом ПЛР.

В області розроблено комплексний план з готовності та реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ. Забезпечено формування резерву ліжкового фонду. Для надання медичної допомоги хворим на ГРВІ та грип в області розгорнуто 338 інфекційних ліжок. Частина інфекційних відділень при районних лікарнях мають боксовані ліжка (100 % боксованість – Ратне, Горохів, Нововолинськ, неповна боксованість – Маневичі, Ковель, Любомль, Ківерці, Камінь-Каширський, Володимир- Волинський, Луцький район). До роботи залучено 66 лікарів-інфекціоністів, у тому числі 20 – в КП “Волинська обласна інфекційна лікарня”. З медичними працівниками проведено навчання з питань епідеміології, клініки, діагностики і лікування грипу та ГРВІ.

Наказом начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації визначено відповідальну особу за координацію роботи в області – директора КП “Волинська обласна інфекційна лікарня” Морочковського Р.С.

Протягом звітного періоду проведено прес-брифінги на тему: “Спалах коронавірусу у Китаї”, “Захворюваність на грип та ГРВІ у Волинській області” за участю управління охорони здоров’я облдержадміністрації, керівників КП “Волинський обласний центр громадського здоров’я” Волинської обласної ради та КП “Волинська обласна інфекційна лікарня”, ДУ “Волинський ОЛЦ МОЗ України” та представників ЗМІ. На сайті КП “Волинський обласний центр громадського здоров’я” https://www.volynphc.org.ua/ та сторінці закладу в мережі Facebook опубліковано актуальну інформацію щодо ситуації з поширення коронавірусу COVID-2019 та грипу.

Працівники закладів охорони здоров’я проводять інформаційно- роз’яснювальну роботу серед населення області щодо необхідності дотримання загальних правил профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій, здійснюються виступи на регіональних теле- та радіоефірах.

Станом на 25.02.2020 визначених випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, в області не зафіксовано.

Вважаємо, що кошти обласного бюджету доцільніше витрачати на потреби закладів охорони здоров’я області, а не для Китайської Народної Республіки – однієї з провідних держав, економіка якої з 2010 року стала другою у світі за номінальним ВВП», – йдеться у відповіді на депутатське запитання за підписом заступника голови ОДА Олександра Троханенка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: