14:08, 30 Січня 2022

«Народні гумові паркани»: у Луцьку муніципали борються зі шинами у дворах

Департамент муніципальної варти демонтовує шини у Луцьких дворах.

Про це департамент повідомляє на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Старі автомобільні покришки — невід’ємний елемент українського урбаністичного ландшафтного дизайну. Ледве не в кожному дворі сьогодні можна побачити шини, які дехто чомусь вважає чудовими прикрасами свого прибудинкового простору. Шини – і розвага для дітей, і захист для городів, які у місті заборонені, і огорожа території, і обмежувачі у проїздах до будинків. Але епохи минають, тому і ця традиція уже підходить до кінця. Народних гумових парканів так багато, що часом навіть не зрозуміле їхнє призначення. Разом з тим, вживані шини – це високотоксичні небезпечні відходи, які потребують особливої утилізації. До їх складу входять більше 120 різних хімічних речовин (ізопрен, бутадієн, стирол та багато інших) і вони здатні негативно впливати на здоров’я людини та викликати ряд небезпечних хвороб. Гума виділяє небезпечні сполуки під час нагрівання чи контакті з водою”, — зазначають муніципали.

За їхньою інформацією, минулого року міська влада Києва, вивезла із прибудинкових територій житлових будинків та вулиць міста понад 35 тисяч старих автомобільних шин.

18 січня 2022 року виконавчий комітет Луцької міської ради ухвалив рішення Про перелік природоохоронних заходів на 2022 рік, який передбачає вивіз та утилізацію з територій освітніх закладів Луцька понад дві тисячі автомобільних шин.

Департамент муніципальної варти в свою чергу вивозитиме старі автомобільні шини із дворів багатоповерхівок та вулиць міста Луцька.

“Варто зазначити, що автомобільні шини в деяких випадках дійсно захищають зелені зони та квітники у дворах від паркохамів, які полюбляють на них ставити свої автомобілі. У таких випадках, на місці старих шин можна висадити живопліт (огорожа з кущів), який слугуватиме бар’єром та стане зеленою окрасою двору”, — радять муніципали.

Мешканці Луцької міської територіальної громади можуть повідомляти департаменту муніципальної варти адреси, де знаходяться старі шини, з метою їх подальшого демонтажу за телефонами 067 000 0 679 та 066 102 1 102. Або надсилайте інформацію на “Viber”, “Telegram”, “WhatsApp”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: