14:08, 23 Березня 2021

Найближчі до людей: представникам волинських громад розповіли більше про безпеку

На базі Волинського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” відбулася інформаційна сесія з представниками територіальних громад, яка була присвячена темі цивільного захисту та безпеці.

Про це інформує Волинський РО.

Її учасниками стали голови тергромад, старости та особи, які відповідальні за цивільний захист у громадах. Зокрема, до заходу в онлайн-форматі долучилося 43 учасники з 30 територіальних громад області, з них – 17 старост.

Керівник Волинського РО Анатолій Пархом’юк підкреслив, що обрана тема для обговорення — украй важлива, адже йдеться про безпеку населення у волинських громадах. Тим паче, що на території області можливі різноманітні виклики у цій сфері — повені, лісові пожежі, надзвичайні ситуації техногенного характеру, то керівництву тергромад повсякчас потрібно бути напоготові та співпрацювати з іншими структурами, щоб запобігти, вчасно зреагувати та врятувати людей, якщо певне лихо таки трапиться.

“Громади отримали нові повноваження, в тому числі й у сфері цивільного захисту. На їх “плечі” лягла велика відповідальність”, — пояснив експерт, тому, оскільки влада в органах місцевого самоврядування — чи не найближча до людей, тому має турбуватися про їх захист.

Інформаційна сесія — це діалоговий традиційний захід Програми “U-LEAD з Європою”, який покликаний стати своєрідним комунікаційним майданчиком, де будуть налагоджені зв’язки та співпраця поміж місцевими громадами та представниками різноманітних установ та відомств.

Модерував зустріч начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Сергій Шмига.

Нинішній захід був присвячений саме цивільному заходу, то з запрошеними поспілкувалися представники Волинської обласної державної адміністрації, Державної служби надзвичайних ситуацій в області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області, Луцьких територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, які опікуються цією темою.

Детальніше обговорили основи планування та організація діяльності міських, сільських, селищних голів та їх заступників щодо організації та здійснення заходів цивільного захисту населення і територій. Власне, йшлося про те, що у кожній громаді має бути близько 50 відповідних документів, які мають регламентувати дії у сфері цивільного захисту та безпеки. Чи не найголовнішими з них, приміром, є план реагування на надзвичайні ситуації та схеми оповіщення. Отримати зразки відповідних документів можна, звернувшись до відповідних структур.

Також поспілкувалися про укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту та евакуаційні заходи й оповіщення та інформування суб’єктів забезпечення цивільного захисту. Зауважимо, що, наприклад, використовувати систему оповіщення в громадах можна не лише під час критичних ситуацій, але й для інформування населення та місцевий бізнес про важливі події в громаді.

Торкнулися і теми коштів, зокрема, порядку створення і використання регіональних, місцевих та об’єктових матеріальних резервів для запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків.

Під час інформаційної сесії спікери наголосили на важливості навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях та пропаганді знань з питань захисту та дій під час критичних подій серед  населення,  що  не  зайняте   у сферах виробництва та обслуговування. Можливо, така інформація потім допоможе комусь урятувати життя. Наприклад, кожний громадянин, який опиниться у районі стихійного лиха, зобов’язаний проявляти самовладання, особистим прикладом показувати вплив на оточення, а при необхідності покладати край випадкам грабежів, мародерства та інших порушень законності.

Звісно, краще уникнути надзвичайних ситуацій в громадах, але місцева влада має володіти необхідними знаннями та ресурсами, щоб допомогти своїм мешканцям, адже на кону може виявитися кожна хвилина.

Довідково:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: