18:53, 23 Лютого 2022

Надзвичайний стан: на що чекати волинянам

23 лютого на засіданні РНБО ухвалили рішення про введення надзвичайного стану в Україні на 30 днів. Відповідне рішення має розглянути Верховна Рада найближчим часом.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та керівники силових структур області під час брифінгу детально розповіли, що означає режим надзвичайного стану для волинян.

«Наголошуємо – в Україні вводять не воєнний, а надзвичайний стан. Окрема ситуація по Луганській та Донецькій області. Тут правовий режим надзвичайного стану не потрібен, оскільки там продовжується Операція обʼєднаних сил, і це регулюється іншими правовими інструментами», – зазначив Юрій Погуляйко.

Також очільник області закликав волинян довіряти новинам лише з офіційних джерел інформації. Зокрема відслідковувати сайти ОДА та офіціальні сторінки соціальних мереж ОДА та керівників області.

«Ми повинні зберігати спокій, підтримувати й допомагати Збройним силам України. Адже внутрішня дестабілізація – це одна з ключових цілей Росії для того, щоб поставити Україну у слабке положення, – зазначив голова ОДА.

Відтак, відповідно до законодавства України режим надзвичайного стану передбачає:

– Створення оперативного штабу під головуванням голови ОДА.

– Блокпости та комендантська година на території Волині не встановлюватимуть.

– Буде посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей.

– Може обмежуватися рух транспортних засобів та їх огляд.

– Встановлюється заборона проведення масових заходів.

– Заборона проведення мітингів.

Своєю чергою начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Юрій Крошко наголосив, що будуть введені додаткові заходи такі як, перевірка документів у громадян, огляд речей, багажу, автомобілів та попросив з розумінням поставитися до роботи поліцейських.

Варто зазначити, що правовий режим надзвичайного стану принципово відрізняється від правового режиму воєнного стану. Надзвичайний стан – це інструмент, який дозволяє превентивно реагувати на певні загрози національній безпеці та нормальному суспільному життю.

Для звичайних громадян по факту зараз нічого не зміниться. Хіба що люди можуть побачити більше перевірок на дорогах, більше контролю на вулицях та навколо державних установ, спеціальних обʼєктів держави та економіки, на інфраструктурних обʼєктах. Це рішення ухвалюється для того, щоб правоохоронний, прикордонний та спецслужбістський компоненти держави були ефективніше в наявних умовах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: