09:13, 11 Вересня 2023

На Замковій площі лучан та гостей міста пригощали пловом за кримськотатарським рецептом

На Замковій площі з ініціативи Духовного управління мусульман Криму та «Міжнародного Благодійного Фонду – «Фонд Національного Добробуту Криму», за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу та Луцької міської ради провели акцію в рамках благодійної ініціативи «Годуємо Країну. Смак Українського Криму».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Перед Луцьким замком у спеціально обладнаній мобільній кухні лучан та гостей міста пригощали смачним пловом приготованим за кримськотатарським рецептом.

Загалом команда проекту приготувала 1300 порцій цією страви східної кухні.

Поруч, на площинах, усі присутні могли ознайомитися з історією та національними традиціями кримських татар.

Завітала на захід й заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Вона привітала у Луцьку Верховного Муфтія Криму Айдера Рустамова та подякувала йому за таку акцію, яка дає можливість мешканцям нашої громади дізнатися більше про історію та традиції кримськотатарського народу. За її словами, у нашому місті є громада кримських татар, яка бере активну участь у культурному житті Луцька. Також на згадку про наше місто передала гостю видання “Лісової пісні” Лесі Українки двома мовами — українською і кримськотатарською та прапор Луцька з автографом міського голови Ігоря Поліщука.

У свою чергу, Айдер Рустамов подякував за сприяння у проведенні заходу. Він наголосив, що їхня мобільна кухня подорожує Україною і у різних її частинах вони пригощають традиційним кримськотатарським пловом. За його словами, спільними зусиллями ми маємо подолати російського агресора та звільнити Крим.

“В Криму — почалося… В Криму – завершитися”, – додав Верховний Муфтій Криму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: