16:26, 23 Травня 2018

На «Ягодині» вилучили секонд-хенду на понад мільйон гривень

Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Волинської митниці ДФС отримало відповідь з митних органів Республіки Польща щодо товару, який волинянин ввозив через пункт пропуску Ягодин.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Під час митного оформлення вантажу брокером подавалась декларація, згідно з якою одяг, взуття та речі з текстилю «не сортовані, ношені або вживані, оригінальний домашній збір (SecondHand), дезінфіковані, упаковані в пластикові мішки, ступінь зносу до 30 %» слідували з Великобританії і коштували 9500 доларів США.

Проте у відповіді польських колег містилась завірена копія митної декларації, відповідно до якої цей же товар, що слідував в Україну тим же транспортним засобом, був проданий польською компанією українському товариству за 46 083 євро. За курсом Національного Банку України станом на момент правопорушення це складало 1,373 млн грн.

На підставі цієї офіційної інформації проти волинянина склали протокол про порушення митних правил. Воно полягало у поданні органу доходів і зборів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника і одержувача товару, а також неправдиві відомості, необхідні для визначення його митної вартості.

Відповідно до ч. 1 статті 483 Митного Кодексу України такі дії тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.

Довідково: у рамках взаємодії з компетентними органами іноземних держав Волинська митниця ДФС у першому кварталі цього року надіслала 28 запитів, на які отримала 6 відповідей. За результатами їх опрацювання у цей період склали протоколів про порушення митних правил на 4,5 млн грн, до головних  управлінь ДФС скеровано 5 повідомлень з метою проведення контрольних заходів з використанням до підприємств-порушників механізму постаудиту (п. 54.4 ст. 54 Податкового кодексу України).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: