13:57, 01 Серпня 2018

На «Ягодині» вилучили авто з підробленими документами

Волинська митниця ДФС ретельно перевіряє і попереджає спроби громадян ввезти легкові автомобілі на іноземній реєстрації за фіктивними документами. Крім підроблених нотаріальних доручень на право користування транспортним засобом, поширеними стали спроби порушників законодавства уникнути сплати митних платежів через фальсифікацію рахунків-фактур, які вказують на митну вартість автомобіля.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Для прикладу, у пункті пропуску Ягодин водій за дорученням громадянки України подав до митного оформлення в режимі імпорт рахунок-фактуру на автомобіль «Toyota Aygo» 2014 року виготовлення. У цьому документі значилась вартість транспортного засобу – 1400 євро. Проте, за офіційною інформацією німецьких митників це ж авто вивозилось з країни в режимі «експорт» за ціною договору купівлі-продажу на 4800 євро.

Відтак, за приховування від митного контролю, тобто за подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення транспортних засобів документів, отриманих незаконним шляхом, «Toyota Aygo» як предмет правопорушення (вартістю по курсу НБУ понад 146 тисяч гривень) вилучена на склад митниці.

Відповідно до ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України громадянку за скоєне очікує штраф у розмірі 100 відсотків вартості автомобіля та його конфіскація за рішенням суду.

Довідково: за 7 місяців 2018 року посадові особи Волинської митниці ДФС на підставі протоколів про порушення митних правил відповідно до ч.1 ст. 483 Митного Кодексу України (тобто за  подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення транспортних засобів документів, отриманих незаконним шляхом) вилучили у громадян 28 автомобілів загальною вартістю понад 3 млн грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: