09:59, 05 Грудня 2019

На Волині з’ясували причини обміління Світязю

На Басейновій раді річок Західного Бугу та Сяну визначили причини обміління Шацьких озер.

Про це йдеться на сторінці Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у «Фейсбук».

Засідання відбулося 4 грудня.

Під час зустрічі члени басейнової ради обговорювали актуальні проблемні питання суббасейнів Західного Бугу та Сяну та пропонували шляхи їх вирішення.

Члени ради обговорили проблему переформування берегів та захаращення русла Західного Бугу на прикордонній ділянці з Республікою Польща. Ухвалили рішення активно співпрацювати з органами місцевого самоврядування та водогосподарськими організаціями Республіки Польща з метою залучення міжнародної технічної допомоги.

Присутніх ознайомили з новою системою моніторингу вод, яку запровадили у 2019 році. Також розглянули результати розробки таких важливих розділів Плану управління річковим басейном: виділення масивів поверхневих вод, аналіз антропогенних впливів на якісний та кількісний стан вод, створення реєстру зон, що охороняються. На основі цих даних розробили пропозиції для програми діагностичного моніторингу поверхневих вод на 2020 рік.

Надактуальною проблемою, до якої прикута увага громадськості і ЗМІ, є обміління Шацьких озер. Тому розглянули основні причини такої ситуації. Серед них: неефективна робота гідротехнічих споруд, вплив Хотиславського кар’єру, але найголовніше – зміни клімату, а саме зменшення кількості опадів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: