16:38, 15 Березня 2020

На Волині жінок в ІТ стало більше

Скільки жінок-ФОПів в ІТ-галузі України, з яких вони регіонів, чим саме займаються та де спостерігається їх найбільший приріст – дослідили аналітики системи для перевірки контрагентів.

За останні роки в Україні росте загальна кількість ФОПів, особливо тих, що працюють в ІТ. А жіноча частина фізичних осіб-підприємців не те що підтримує ці тренди, а навіть випереджає деякі з них. Так, за дослідженням аналітиків з “YouControl”, у 2019-му порівняно із 2017-м жінок-ФОПів у ІТ стало більше аж на 62 %. При цьому загальна кількість представників мікробізнесу, що займаються інформаційними технологіями, за цей період зросла на 47 %. Порівняно із 2018-м роком 2019-го так само кількість жінок-ФОПів у ІТ росла швидше, ніж загальний показник (+24 % жінок на противагу +19 % загалом).

Найбільше жінок-ФОПів з ІТ зосередилося в столиці, а саме – четверта частина. Така картина є очікуваною з різних причин. По-перше, Київ як центр ділової активності притягує до себе підприємців. По-друге, пояснення є у дослідженні асоціації “IT Ukraine” та Офісу ефективного регулювання (BRDO). Згідно з ним, близько половини компаній галузі зареєстровані в Києві. Також значне ІТ-представництво мають Харків, Дніпро, Львів та Одеса. Тож не дивно, що за кількістю жінок-ФОПів наступні сходинки  зайняли Харківська, Львівська та Дніпропетровська області.

Є в географії жінок-ФОПів з ІТ і більш неочікувані дані. Якщо за їхньою загальною кількістю лідирують традиційні ділові регіони, то за приростом картина інша. 2019 року порівняно із 2018 найбільше додалося фізосіб-підприємців жіночої статі у більшості областей Західної України:

– 43 % у Волинській;

– 41 % в Івано-Франківській;

– 32 % у Тернопільській;

– 31 % у Хмельницькій.

У Києві та Харківській області їхня кількість збільшилася на 24 %, у Львівській  – на 28 %, а в Дніпропетровській області – всього на 20 %. Найслабкіший приріст за цим показником був у Миколаївщини (лише 9 %). А от у анексованому Криму та Севастополі як окремій адмінодиниці, згідно з реєстрами, було падіння кількості жінок-ФОПів у ІТ (приблизно на 2 %).

Найбільше жінок-ФОПів з ІТ працює за напрямком “Комп’ютерне програмування”. Їх 2019 року виявилося майже 60 %. А от найменше тих, у кого як вид діяльності вказано “Діяльність із керування комп’ютерним устаткованням”. Таких всього 0,4 % від загальних 44,3 тис.

Як найбільша чисельність, так і найбільший приріст був у категорії “Комп’ютерне програмування”. 2019 року порівняно з 2018-м вона “розширилася” майже на 27 %. На другому місці за збільшенням кількості жінок-ФОПів був вид діяльності “Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність” (плюс 23 %), а на третьому – “Видання іншого програмного забезпечення” (плюс 22 %).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: