22:23, 09 Серпня 2020

На Волині затвердять програму з відзначення ювілею Лесі Українки

На відповідну регіональну програму планують витратити понад 26 мільйонів протягом двох років.

Проект регіональної програми з відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки розглянуть депутати Волиньради.

У документі запланували низку заходів. Зокрема, на капітальний ремонт «білого» та «сірого» будиночків Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки у селі Колодяжне планують передбачити 3,5 мільйона гривень з держбюджету у 2020 та 5,2 мільйона у 2021 році; на створення постійно діючої виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Лесин край» в БК с.Колодяжне 40 та 10 тисяч відповідно з місцевих бюджетів; на виготовлення поліграфічної та іншої продукції для забезпечення проведення заходів – 70 тисяч гривень у 2020 році (40 тисяч з обласного та 30 – з місцевих бюджетів).

Окрім того, на розроблення проектно-кошторисної документації реставрації будинку родини Косачів у Луцьку на вулиці Драгоманова, 23 у 2020 році запланують по 250 тисяч в обласному та місцевому бюджетах; на проведення реставраційно-ремонтних робіт вказаного будинку – 10 мільйонів гривень у 2020 та 5 мільйонів у 2021 році з держбюджету.

У рамках популяризації творчої спадщини Лесі Українки запланували: проведення Всеукраїнського конкурсу хорового мистецтва імені Лесі Українки; проведення науково-практичної  конференції на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки; проведення обласного  конкурсу читців поезії Лесі Українки «Мій любий краю» в БК с.Колодяжне; проведення обласного поетично-мистецького свята «Лісова пісня» в урочищі Нечимне; видання творів Лесі Українки та художньої спадщини інших письменників з родини Драгоманових-Косачів: Леся Українка «У дитячі любі роки» (твори для дітей молодшого та середнього шкільного віку), Леся Українка. Повне зібрання поетичних творів, спогади Олени Пчілки (том 1), Олена Пчілки у спогадах (том 2); Олена Пчілка. Вибрані твори у 2 томах.

Також запланували видання збірника наукових праць за матеріалами міжнародної наукової конференції; ілюстрованого путівника «Луцьк родини Косачів»; колективної наукової монографії «Леся Українка в дослідженнях науковців діаспори»; авторської монографії «Жінки епохи модерна: Леся Українка, О.Кобилянська, Л.Старицька-Черняхівська»; авторської монографії «Жіночі профілі українського модернізму: Леся Українка  в колі письменниць кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.».

Таким чином, загальний обсяг фінансування програми становитиме 26,67 мільйона гривень, з яких 25,35 мільйона – з державного бюджету, 870 тисяч – з обласного та 450 тисяч – з місцевих бюджетів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: