10:11, 21 Квітня 2023

На Волині зафіксували захворювання на кір

На Волині зафіксували перший випадок кору у поточному році (останні три роки поспіль як в області, так на території громад, нових випадків хвороби не виявляли).

Про це йдеться на сайті Нововолинської громади.

Довідково. Кір — інфекційна, гостра вірусна хвороба. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина, котра захворіла. Сприйнятливість до кору надзвичайно висока: 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Занедужати можна у будь-якому віці.

Спеціального лікування від кору немає. Найкращий захист — вакцинація.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні чотири-п’ять років. В Україні попередній спалах був зафіксований 2017–2019-го, на Волині – 2018-2019. Тоді у Волинській області на кір перехворіло більше чотирьох тисяч людей. У Нововолинську в період спалаху захворіло  майже 150 осіб, на території (на той період) Іваничівського району – понад 80 осіб у різних вікових категоріях.

Згідно з епідпрогнозом та враховуючи періодичність, у 2023-2024 роках на Волині є ризик спалаху захворюваності на кір.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі.

Вірус кору — надзвичайно заразний. Він швидко передається від інфікованої людини до здорової під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Симптоми кору:

– підвищення температури;

– нежить;

– кашель;

– почервоніння очей і сльозотеча;

– дрібні білі плями на обличчі і по всьому тілу.

За перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря!

Хвороба може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років:

– запалення середнього вуха (отит);

– запалення дихальних шляхів (бронхіт);

– пневмонія;

– діарея;

– енцефаліт.

Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок – від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Також ця недуга може призвести до смерті.

Дві дози вакцини захищають від кору. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей в Україні вакцинують від кору в рік, а в 6 років здійснюють планову ревакцинацію. Крім того, якщо вашій дитині від 6 місяців, то за наявності епідемічних показань, можна ввести нульову дозу вакцини, яка не зараховується як перша доза вакцинації. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи).

Високий рівень охоплення населення вакцинацією формує так званий колективний імунітет. Кір не поширюється там, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98 %.

Батьків закликають подбати про захист своїх дітей. Вакцинація відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень в Україні є безоплатною.

Нагадуємо, фахівці ДУ “Волинський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ Україна” безплатно проводять дослідження біологічного матеріалу хворих осіб. Зразки матеріалу відбираються у закладах охорони здоров’я. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: