12:12, 27 Червня 2021

На Волині за тиждень виявили 27 порушень рибальства

У період з 14 по 22 червня Волинський рибоохоронний патруль задокументував 27 порушень природоохоронного законодавства. Так, склали 23 протоколи за порушення Правил рибальства (ч.3 ст. 85 КУпАП) та три – за грубі порушення рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Крім цього, оформили один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомили у прес-службі Волинського рибоохоронного патруля.

«За цей період на порушників наклали 1 173 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 289 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 13,2 кг водних біоресурсів. Також вилучили 2 одиниці заборонених знарядь лову та ще 3 одиниці – за актами безхазяйного майна», — повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 17 червня в ході спільного рибоохоронного рейду  з працівниками відділу поліцейської діяльності № 1 (смт Любешів) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області викрили два грубі порушення Правил рибальства. Інцидент стався на водосховищі, поблизу с. Брониця Камінь-Каширського району Волинської області.

Так, двоє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна двома колючими забороненими знаряддями лову (остроги) з використанням ліхтаря та акумулятора. Порушники встигли виловити 1 екземпляр риби лин, чим завдали шкоди рибному господарству на 119 грн. Під час виявлення порушення чоловіки чинили опір, відмовились називати себе, надавати пояснення та викликали на допомогу місцевих жителів, які намагались завадити роботі рейдової групи. Для встановлення особи громадян та забезпечення громадського порядку додатково викликали наряд Камінь-Каширського районного відділу поліції.

На осіб склали адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення порушників до відповідальності. Знаряддя лову вилучили.

18 та 19 червня волинські рибпатрульні спільно з громадськими активістами здійснили обстеження водних об’єктів у Ковельському районі Волинської області. Так, обстежили озеро Ухо, поблизу с. Уховецьк, озеро Білин, озеро Соминське, та акваторію річки Турія у місті Ковель. У ході рибоохоронної роботи порушників рибальства та безгосподарських знарядь не зафіксували.

Довідкова інформація: Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: