21:18, 07 Грудня 2021

На Волині з початку року поліцейські опрацювали понад дві тисячі викликів через насильство

Працівники сектору протидії домашньому насильству невпинно борються з проблемою насильства в сім’ї на Волині.

Про це інформують на сайті поліції Волині.

Нагадаємо, що нині у Волинській області працює три мобільних групи з протидії домашнього насильства, які за 11 місяців здійснили 2342 виїзди, з яких підтвердилось — 856.

Обов’язками мобільних груп є приймання заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі, своєчасне реагування на такі факти, складання відповідних протоколів про адміністративні правопорушення та термінових заборонних приписів стосовно кривдників, а також взаємодія з іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

За 11 місяців 2021 року поліцейські сектору протидії домашньому насильству склали 2535 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 173-2 КУпАП.

Згідно з статистикою, на превентивних обліках в територіальних підрозділах Головного управління Національної поліції перебуває 2166 осіб, які вчинили домашнє насильство (кривдників), з яких 1988 чоловіків, 175 жінок та 3 неповнолітні особи.

На профілактичний облік «кривдник» з початку 2021 року додатково поставлено 1876 осіб, з якими регулярно здійснюється профілактична робота, аби запобігти вчиненню домашнього насильства.

Також впродовж поточного року поліцейські винесли 538 термінових заборонних приписів з такими обмеженнями, як: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи, а також заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Варто зазначити, що за фактом вчинення домашнього насильства або невиконання обмежувальних заходів та обмежувальних приписів слідчі розпочали 47 кримінальних проваджень за ст. 126-1 та ст. 390-1 КК України.

Ми закликаємо громадян не замовчувати та інформувати органи Національної поліції про факти вчинення домашнього насильства. Правоохоронці кваліфіковано зреагують на кожне звернення та нададуть необхідну допомогу, аби захистити вас.

Пам’ятайте, що ваш виклик може врятувати ваше життя або життя ваших близьких.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: