11:09, 31 Травня 2023

На Волині визначать лісові масиви, у яких можливий збір дикоросів

Розпочинається літній сезон, тож жителі області обирають відпочинок на природі. Однак в області діють обмеження на відвідуванні лісових масивів у зв’язку з воєнним станом, тому під час брифінгу перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко розповів про це детальніше та нагадав про спеціально облаштовані місця для відпочинку.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

«На сьогодні в області продовжує діяти заборона на відвідування лісових масивів відповідно до наказу начальника обласної військової адміністрації від 23 березня 2022 року № 198, – сказав заступник очільника області. – Також лишається актуальним рішення Ради оборони області, введене в дію розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 13 червня 2022 року № 271, яким обмежили відвідання мешканцями області лісів з метою збирання дикоросів (грибів, ягід). Зокрема, йдеться про заборону відвідувати ліси у повністю в Ковельському та Камінь-Каширському районах та частково у Володимирському та Луцькому районах».

Варто зазначити, що у Володимирському та Луцькому районах військове командування спільно з керівництвом відповідних районних військових адміністрацій та Поліського лісового офісу узгодить й визначить лісові масиви, у  яких можливий збір дикоросів та повідомить про це місцеве населення.

Якщо коротко щодо обмежень, то:

з метою мінімізації лісових пожеж заборона поширюється на усі лісові масиви на території області, особливо прикордонні райони Волині;

забороняється відвідування цивільним населенням лісових масивів та заїзд на територію лісового фонду Волинської області транспортних засобів;

відвідувати ліс матимуть право силовики, військові, рятувальники та лісівники;

збір дикоросів (ягід та грибів) буде можливий у визначених районними військовими адміністраціями лісових масивах. Про ці місця населення проінформує місцева влада.

Водночас для відпочинку на природі на Волині лісівники облаштували 119 спеціальних місць. Вони придорожні та розташовані по всій області. Там можна безпечно відпочивати. Карта рекреаційних пунктів Волині за посиланням.

«Прошу усіх – не ігноруйте попередження на в’їздах у ліси. Пам’ятайте, що значна частина прикордонних територій замінована. Бережіть природу та свої життя», – сказав Сергій Мовенко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: