08:43, 05 Грудня 2019
На Волині вилучили 55 кг незаконно добутої риби
У період з 25 листопада до 2 грудня 2019 року Волинський рибоохоронний патруль задокументував 19 порушень природоохоронного законодавства.
Про це повідомляє рибоохоронний патруль Волині.
Так, склали вісім протоколів за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП), два – за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та два – за незаконний збут водних біоресурсів (ст. 88-1 КУпАП). Крім того, оформлено сім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно яких вилучили 15 кг риби.
«Протягом семи днів у порушників вилучили 55 кг водних біоресурсів та одну од. заборонених знарядь лову (сітка). Наклали штрафів на суму 408 грн», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.
Для прикладу, 30 листопада державні інспектори рибоохорони спільно з працівниками поліції здійснили перевірку місць імовірної торгівлі водними біоресурсами у Любешівському та Камінь-Каширському районах. Так, на ринку смт Любешів зафіксовано громадянина, який намагався продати рибу: карась, короп, піленгас, загальною вагою 20 кг. Наступного дня в ході рибоохоронної роботи рейдова група викрила аналогічне порушення на ринку у смт Камінь-Каширський, де у порушника також вилучили 20 кг водних біоресурсів.
При перевірці дані особи не змогли надати документи, що підтверджують законність походження водних біоресурсів. На вищезазначених громадян склали протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
Першого грудня рейдова група зафіксувала грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на меліоративному каналі поблизу с. Воєгоча Камінь-Каширського району Волинської області. Виявили громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів промисловим знаряддям лову без права на промисел. За допомогою волока порушник виловив 10 екз. карася сріблястого. Оскільки водні біоресурси перебували у живому стані, рибпатрульні здійснили їх випуск у природне середовище.
На особу оформили протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП, знаряддя лову вилучено. Матеріали справи направили до суду для притягнення громадянина до відповідальності.
В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби повідомляти за вказаним номером телефону.
Довідково: стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Залишити відповідь