11:11, 23 Січня 2021

На Волині викрили низку порушень правил рибальства

Державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю продовжують здійснювати природоохоронні заходи на водоймах Волинської області.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Так, 18 січня на р. Луга, поблизу с. Тростянка Володимир-Волинського району викрили грубе порушення Правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів двома знаряддями лову, виготовленими із сіткоснастевих матеріалів, на зимувальній ямі. Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони порушник не встиг завдати шкоду рибному господарству.

На особу склали адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до районного суду для притягнення порушника до відповідальності. Знаряддя лову вилучили.

21 січня в ході рибоохоронної роботи спільно з працівниками екологічної інспекції на Бихівському водосховищі, поблизу с. Бихів Любешівської ОТГ Камінь-Каширського району викрили двох порушників рибальства. Один з них здійснював вилов риби з перевищенням кількості дозволених знарядь лову. Інший пересувався автотранспортним засобом по кризі водойми у період  льодоставу. На громадян склали адмінпротокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП та наклали відповідні штрафні санкції.

Того ж дня на оз. Оріхівське Самарівської ТГ Ковельського району (гідрологічний заказник «озеро Оріхівське») викрили трьох громадян. Місцеві жителі здійснювали вилов риби трьома знаряддями лову, виготовленими із сіткоснастевих матеріалів.

На осіб оформили адмінпротоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справ готують до передачі в суд для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

Працівники Волинського рибоохоронного патрулю будуть й надалі проводити інформаційно-роз’яснювальні роботи щодо недопущення порушень правил рибальства. Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Додаткова інформація

Повідомляють, що любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу. Нагадуємо, що п.4.7 Правил рибальства передбачає, що застосування   живої  насадки – живця  на  рибальських снастях дозволяється із числа тих видів риб,  які не перелічені  в додатку правил.

Згідно п. 3.14 Правил рибальства забороняється пересування автотранспортних засобів,  крім тих,  що належать  природоохоронним та правоохоронним органам, по кризі рибогосподарських   водойм у період льодоставу  (за винятком спеціально обладнаних льодових трас).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: