10:12, 26 Травня 2020

На Волині викрили майже півсотні порушень правил рибальства

У період з 18 по 25 травня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 45 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали 35 протоколів за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та вісім – за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Оформили два акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомляють у Волинському рибоохоронному патрулі.

«За вказаний період на порушників наклали 1 785 гривень штрафів, решту накладуть  суди, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибному господарству, склали 4 988 гривень. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 12 кг водних біоресурсів. Також вилучили 12 од. заборонених знарядь лову та ще 15 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 22 травня державні інспектори провели спільний рибоохоронний рейд з працівниками Турійського відділення поліції ГУНП у Волинській області. Так, на меліоративному каналі поблизу с. Новий Двір Турійського району Волинської області виявили грубе порушення рибальства. Двоє громадян здійснювали вилов риби  забороненим знаряддям, виготовленим із сіткоснастевих матеріалів, яке не передбачене Правилами рибальства. Порушники встигли виловити рибу: щука – 2 екз. та в’юн – 2 екз. Оскільки водні біоресурси перебували у живому стані, здійснили їх випуск у природне середовище.

На осіб склали протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до районного суду для притягнення порушників до відповідальності.

24 травня рибпатрульні викрили аналогічні правопорушення. Інцидент стався на р. Оконка, поблизу с. Новосілки Маневицького району Волинської області. Троє громадян здійснювали вилов риби трьома мисиновими сітками. Завдяки оперативним діям працівників рибпатруля порушники не встигли завдати шкоди рибному господарству.

На викритих громадян склали адміністративні протоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування інших водних біоресурсів здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину щуки становить 340 грн, в’юна – 17 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: