15:59, 29 Вересня 2021

На Волині вшанували загиблих прикордонників

В селі Мельники Шацької громади вшанували загиблих у 1939 році прикордонників, які загинули від рук Червоної Армії.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

В пам’ять про офіцерів і підофіцерів Війська Польського та Корпусу охорони пограниччя відбулися урочистості, які уже традиційні для громади. Символічно, що в пошануванні взяли участь командири та їхні підлеглі з 6 Волинського прикордонного загону ДПСУ та Надбужанського відділу Прикордонної варти РП.

У панахиді, яку провело духовенство Римо-католицької і Православної церков (ксьондз Ян Бурас і отець Василій Хомич), взяли участь Генеральний консул РП у Луцьку Славомір Місяк, депутат облради Григорій Пустовіт, представники району, а також Сеймика Люблінського воєводства Республіки Польща.

Григорій Пустовіт зазначив: Польща та Україна сильні тоді, коли вони спільні в своїй меті, адже незалежність кожної означає незалежність обох.

“82 роки тому польські герої віддали життя за свою країну, і це – приклад патріотизму. Зараз наші українські військові захищають від східного ворога не тільки нашу державу, але й усю Європу. Тому ми повинні поважати їхній подвиг, вшановувати їх та завжди пам’ятати своє минуле, аби збудувати краще майбутнє”, – наголосив Григорій Пустовіт.

Традиційно у цей день відбувся легкоатлетичний забіг «Дорога до миру» на символічну дистанції 1939 метрів. Крім того, в пам’ять про героїв учасники висадили дерева у місцевому Парку дружби.

Довідково: Урочистості організували члени «Форуму українських журналістів» у Волинській області (голова правління Володимир Данилюк), люблінська Фундація «Незалежність на чолі з Яцеком Бури за сприяння Генконсульства РП у м. Луцьку (генконсул Славомір Місяк, консул Тереза Хрущ) у взаємодії з органами місцевої влади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: