20:20, 02 Жовтня 2024
На Волині – всеукраїнський форум з просторового планування
До семінару долучилися понад 350 учасників – це народні депутати України, представники профільних міністерств, очільники територіальних громад. Волиньраду представляли заступник голови Григорій Пустовіт, а також депутати.
Про це йдеться на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.
Цілі та актуальні питання комплексного просторового планування громад, їхній розвиток під час воєнного стану та у повоєнний період, необхідні законодавчі зміни – такі основні теми обговорювали під час всеукраїнського форуму, який відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«Впевнений, що результатом форуму стануть нові ідеї, успішні практики та вдала співпраця. Хочу подякувати за підтримку уряду Сполучених Штатів Америки, програмі USAID,за те, що вони вірять в Україну і наш народ, наше прагнення бути успішними і стати частиною Європейського Союзу», – звернувся до учасників заходу Григорій Пустовіт.
Розробка комплексного плану просторового розвитку громади дозволяє чітко визначити функціональні зони, уникнути хаотичної забудови та знайти місце для різних видів діяльності. Він включає в себе генеральний план населених пунктів, віднесених до тергромади, детальні плани території самої громади, межі функціональних зон з вимогами до забудови та ландшафтної організації функціональних зон, історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів населених пунктів. Складання комплексних планів – загальноприйнята європейська практика, адже така документація гарантує мешканцям громади, що території будуть використовуватися за затвердженим призначенням, і що зі зміною влади на місці рекреаційної зони не з’явиться, наприклад, завод.
«Питання просторового планування громад спирається на напрацьований міжнародний досвід. Кожна країна формує свою модель для громад, виходячи зі своїх потреб та різноманітних факторів – економічних, екологічних та інших чинників. Для нас зараз ключове – це війна та повоєнне відновлення. Крім того, гостро стоїть проблема екологічної ситуації в державі, зважаючи на забрудненість наших територій у зв’язку з бойовими діями. Це уже питання законодавчого характеру – як вирішувати цю проблему, кого залучати, які ресурси скерувати, якими мають бути національні програми. І саме громади мають стати потужним рушієм ініціатив та змін», – зазначила народна депутатка України Ірина Констанкевич.
У рамках форуму також відбулося урочисте підписання грантових угод з розроблення 8 комплексних планів просторового розвитку. Таку можливість отримали і дві волинські громади – Шацька та Любешівська.
Залишити відповідь