15:00, 16 Вересня 2019

На Волині відбувся патріотичний фестиваль «Криївка Перця». ФОТО

Уже традиційно у селі Липне лунали повстанські пісні у пам’ять тих, хто загинув за незалежність України. Четвертий патріотичний фестиваль «Криївка Перця», що відбувся у неділю, 15 вересня, зібрав понад півтисячі мешканців Ківерцівського району та гостей із різних куточків України.

Про це повідомили на сторінці Ківерцівського національного природнього парку “Цуманська пуща” у “Фейсбук”.

Мета фестивалю — національно-патріотичне виховання молоді, вшанування жертв кривавих воєн ХХ та ХХІ ст., які відбувалися і, на жаль, відбуваються і нині на території України; відзначення живих героїв та свідків цих подій.

Урочисте відкриття фестивалю розпочалося спільним виконанням гімну України, що об’єднало усіх його учасників.

З вітальним словом до глядачів звернулись голова Цуманської ОТГ — Анатолій Дорошук, депутат Волинської обласної ради — Юрій Ройко та перший заступник міського голови Григорій Недопад.

Як завжди, родзинкою фестивалю стала історична реконструкція бою УПА з підрозділом Вермахту, відтворена військово-історичною групою «Азимут».

Насиченою також була і музична програма. Участь у фестивалі взяли аматорські, народні корективи м. Луцька, Ужгорода та сусідніх ОТГ. Окрасою пісенної частини фестивалю став виступ Державного академічного Волинського народного хору.

На території проведення фестивалю діяли декілька фотозон, у яких кожен бажаючий зміг сфотографуватися разом із учасниками реконструкції, а також фотовиставка «Цуманська пуща в об’єктиві Андрія Остапенка».

Працівниками Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» була організовані: екскурсія для школярів смт. Цумань на «Перцеву гору» — місце останньої криївки Василя Перця (Чепелюка); експедиція з дослідження природи та історії «Цуманської пущі» для вихованців Волинського обласного центру спорту та екскурсій, а також «Екогалявина», на якій дітей розважали іграми екоосвітнього спрямування.

Гостей фестивалю частували смачним кулішем та іншими стравами народної кухні.

Після завершення основної програми та із настанням темряви — було запалену ватру, як символ об`єднання громади. Гуляння до ночі продовжилися українською дискотекою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: