10:38, 05 Лютого 2020

На Волині вдруге провели трансплантацію серця

У Ковельському МТМО вдруге провели пересадку серця та сьому пересадку нирки.

Про це інформують на сторінці закладу у «Фейсбук».

Донором став чоловік 42 років, в якого констатована смерть мозку. Його рідні підписали згоду на донорство і це врятувало життя одразу двом людям.

Бригада лікарів Інституту Серця МОЗ України та Ковельського МТМО на чолі з Борисом Тодуровти успішно провела трансплантацію серця реціпієнту 59 років, який пережив два інфаркти та в якого розвинулась виражена аневризма серця.

Олег Самчук з бригадою ковельських трансплантологів одночасно в іншій операційній успішно провели трансплантацію донорської нирки іншому пацієнту, 40 років, з хронічною нирковою недостатністю.

В обох пацієнтів трансплантація була єдиним шансом на подальше повноцінне життя.

«Ми в Ковелі буквально за кілька місяців пересадили два серця та сім нирок, з яких три посмертно. Окрім того, лише минулого тижня зробили десять складних операцій на нирках пацієнтам, які потребують родинної трансплантації нирки, але через кісти на них вони не могли розраховувати на пересадження. Ми дали їм такий шанс. У нас зараз в листі очікування уже майже сотня українців. Власне, щодня до нас звертаються люди, органи яких вийшли з ладу, і кажуть, що ми, в Ковелі, їхня остання надія. І ми не маємо права їх розчарувати. Ми створимо в Ковелі найсучасніший центр трансплантації в Україні, де будуть пересаджуватись всі органи, які пересаджуються у світових центрах», – говорить головний лікар закладу Олег Самчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: