09:22, 22 Липня 2020

На Волині у розпорядження громад сплатили 189 мільйонів гривень плати за землю

За підсумками першого півріччя 2020 року на Волині сплатили 189 мільйонів гривень плати за землю. Ця сума менше минулорічних надходжень на 6,3 %.

Про це повідомили у ГУ ДПС у Волинській області.

Такий спад надходжень у Головному управлінні ДПС у Волинській області пов’язують з несприятливими економічними умовами через пандемію COVID-19, відтак — звільненням від сплати цього платежу в період коронакризи низки господарюючих суб’єктів.

Як свідчить аналітика, основну суму надходжень з плати за землю до бюджетів громад забезпечують господарюючі суб’єкти. Зокрема, протягом першого півріччя 2020 року їх внесок до місцевих бюджетів — 167,6 мільйона гривень. Тим часом, фізичні особи за цей час сплатили 21,4 мільйона гривень земельного податку.

«Більшість волинян, які мають у власності чи користуванні земельні ділянки, вже отримали податкові повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку. Згідно законодавчих норм протягом шістдесяти днів від моменту отримання повідомлення громадяни зобов’язані перерахувати суму податку на вказані реквізити. Цей відповідальний крок кожного, хто володає чи користується землею, допоможе громаді у фінансуванні важливих соціальних проектів», — наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.  

Керівник волинських податківців запевнила, що фахівці податкової служби максимально якісно опрацювали наявну інформацію щодо власників землі та землекористувачів. Якщо ж в отриманому повідомленні громадянин виявив неточну інформацію, кожному гарантується право на проведення звірки для внесення необхідних змін та уточнення суми платежу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: